ye-logo.v1.2
30 Травня, 2020

Сапери з Кам'янця-Подільського готові відправитись в Афганістан

Суспільство 5608

Група спеціалістів з протидії саморобним вибуховим пристроям (СВП) 143-го Центру розмінування Збройних Сил України, що дислокується у Кам’янці-Подільському на Хмельниччині, готова приєднатися до складу військовослужбовців литовського контингенту Міжнародних сил сприяння безпеці в Ісламській Республі

Про це сьогодні, 28 квітня, повідомив начальник Центру полковник Сергій Зубаревський.
30 квітня група на чолі з підполковником Ігорем Маматовим відправиться до Литви і 1 травня у складі Литовського контингенту відбуде до Афганістану.
– Два офіцера, два контрактника української групи протидії саморобним вибуховим пристроям нової ротації і спеціально підготовлений мінно-розшуковий пес породи ротвеллер на прізвисько Рема, пройшли чотиритижневу спеціальну підготовку в місці постійної дислокації, тижневий курс з протидії саморобним вибуховим пристроям група проходила на базі Об'єднаного багатонаціонального центру бойової підготовки 7-ї армії збройних сил США в Європі, що у німецькому місті Хохенфельц, – зазначив заступник начальника Центру – начальник відділення планування та аналізу підполковник Вячеслав Журба. Він також підкреслив, що в середині квітня військовослужбовці повернулись з Литви де протягом шести тижнів проходили бойове злагодження у складі литовського контингенту.
З приводу оцінки роботи українських саперів в Афганістані начальник відділу інформаційного забезпечення 143-го Центру розмінування Збройних Сил України підполковник Олег Складанівський у свою чергу зазначив, що знешкодження СВП – це робота, за яку у міжнародній практиці беруться лише професіонали найвищої кваліфікації. Саме такими зарекомендували себе в Афганістані українські сапери – військовослужбовці Центру розмінування Збройних Сил України, кожен з яких, до речі, має багатий попередній досвід розмінування у Південному Лівані та Іраку.
Довідково. Український миротворчий персонал у афганській провінції Гор входить до складу литовського контингенту Міжнародних сил сприяння безпеці в цій країні. До його персоналу входить група знищення вибухових предметів, група пошуку та знешкодження саморобних вибухових пристроїв, військові лікарі та чотири українських офіцери, які обіймають посади в різних секціях штабу миротворчого контингенту Збройних сил Литви в Афганістані.


Андрій АГЄЄВ.
Регіональний Медіа-центр МО України.
Фото аз архіву підполковника Ігоря Мамотова.
 

Коментарі:

До теми

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення

Віддалена робота

  Так  Ні, дякую