ye-logo.v1.2

Підприємцям Хмельниччини погрожують: підпалили гараж, вогонь перекинувся на хату, могла згоріти ціла сім'я

Суспільство 2978

На Хмельниччині двоє невідомих підпалили гараж місцевого підприємця. Полум'я перекинулося на хату. Якби не побачили, згоріли б разом із дружиною та дітьми.

О другій ночі 25 травня в обійсті Костянтина Рябія, бригадира Полонської дільниці товариства "Хмельницькрибгосп", спалахнув гараж. Родина вибігла рятувати майно, викликали пожежників. Гараж потушили, але згорів автомобіль БМВ X5.
— Полум'я перекинулося на хату. Якби не побачили, згоріли б разом із дружиною та дітьми, — каже Костянтин Рябій. — Пожежу влаштували невідомі. Бачили, як тікали двоє, облич не роздивився й у чому вдягнені, бо було темно. Кинули кілька факелів. Один на капот, інший — на дах машини та у гараж. Був зірваний лючок бензобаку і відкрита кришка. Сподівалися, що авто вибухне.
— Викликали правоохоронців. Працівники міліції подивилися, щось записали, навіть не позбирали речові докази, — каже товариш Рябія Василь Нестерук, помічник бригадира "Хмельницькрибгосп". Під його ногами лежать рештки із саморобного факела. — Бачите, ганчірка стягнута хомутом. Напевне, готувалися заздалегідь.
Причиною підпалу люди вважають конфлікт навколо майнових прав на ставки "Хмельницькрибгоспу".
У машині були документи на право власності та про господарську діяльність підприємств "Хмельницькрибгоспу". Вони уціліли. Василь Нестерук вважає, їх хотіли знищити.
Восени у Великій Березні на рибдільниці "Хмельницькрибгоспу" також був підпал. Горів склад, зайнялися ворота, але охорона помітила вогонь і пожежу вчасно загасили.
— А зараз уже перейшли на будинки, — каже Василь Нестерук. — Дійшли до того, що заговорили про розправу. Приїжджали люди з характерною зовнішністю і погрожували вбивством. На тому тижні підіслали до мене на город людину, яка погрожувала мені й намагалася зґвалтувати мою дружину.
Погрожували фізичною розправою також директорам Старосинявської та Межибіжської дільниць. За словами підприємців, міліція відмовляється розслідувати всі ці факти. Але їм і без розслідування відомо, хто зазіхає на їхні водойми.
— Це в першу чергу голова Полонської райдержадміністрації Григорій Станіслав винен у тому, що зараз відбувається бандитизм у Полонному. Він заправляє всім у районі. Йому допомагає колишній директор "Хмельницькрибгоспу" Віталій Коцюба під патронатом голови обласної держадміністрації Василя Ядухи, — додає Нестерук.
Неодноразово траплялися випадки, коли місцева влада Хмельницької області намагалася безпідставно розривати договори на оренду землі з "Хмельницькрибгоспом", щоб наступного дня передати ці самі землі іншим підприємствам — "Летичів-риба", "Полонне-риба", "Іква-риба". Їх засновником є дочка Хмельницького губернатора Світлана Реп'ях.
— У нас зариблений ставок на 200-300 тисяч гривень, — розповідають працівники рибгоспу. — Восени приїжджають родичі-підприємці голови облдержадміністрації і забирають нашу рибу. Показують сумнівні папери та спускають воду. Начебто вони зробили всі документи через "Укррибу". Але як до цього причетна "Укрриба", якщо всі землі знаходяться у користуванні "Хмельницькрибгоспу" та за них щомісячно сплачують орендну плату.
Президент Віктор Янукович неодноразово давав особисті доручення Генпрокуратурі розслідувати причетність влади області до захоплення водойм "Хмельницькрибгоспу". Проте результати цієї перевірки рибалкам досі невідомі. А керівник області Василь Ядуха продовжує притискати рибаків.


Валентин ГУДЗЬ

 

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую