ye-logo.v1.2

Затяжний нежить може виявитися отитом

Суспільство 15228
Фото: Євгеній ДОРОФЄЄВ

Що таке отит? Як часто хворіють на цю хворобу? Як правильно лікувати отит у домашніх умовах? Відповіді на ці та інші запитання ми шукали у лікаря Хмельницької поліклініки №2,завідувача лор кабінету,лікаря отоларинголога Валерія Аполоніна.

- Валерію Володимировичу, як часто люди хворіють на отити?
- Взагалі, практично кожна людина хоч раз у житті перехворіла на отит – запалення вуха. Ми розрізняємо зовнішнє вухо, середнє і внутрішнє. Зовнішнє – це вушна раковина і слуховий прохід до барабанної перетинки. Середнє – це барабанна перетинка, три слухові кісточки, слухова труба. Все, що далі, тобто завиток і лабіринт – це внутрішнє вухо. Відповідно до цього й розрізняють зовнішній отит (запалення зовнішнього слухового проходу) і запалення середнього вуха (середній отит, який буває гострим і хронічним). Хворіють отитом дуже часто, особливо діти. Але в діток, переважають середні отити,запалення середнього вуха. Дорослі частіше хворіють на зовнішні, але є й випадки внутрішніх отитів. причиною зовнішніх отитів – є простудні захворювання зовнішнього вуха, а внутрішні – враження слухового нерва, який відповідає за слух і вестибулярну функцію.
- Які симптоми хвороби?
- Зовнішній отит супроводжується, больовим синдромом біля вуха, відчуттям, наче болить вухо, рідше втрачається слух. Середній отит супроводжується також болями у вусі. У хворого підвищується температура, порушується загальний стан: людина відчуває слабкість, її мучить нудота, блювота, трапляються навіть запаморочення, погіршується слух. Розрізнити запалення може лише спеціаліст. Головне - вчасно звернутися до лікаря, а не затягувати. Наприклад, у дитини нежить уже два тижні, а мама вдома лікує дитину крапельками і дивується, чому не проходить?! У таких випадках потрібно терміново йти до лікаря, бо звичайний нежить може перерости у гайморит, а згодом і в отит.
- Як правильно лікуватись? І як щодо народної медицини та її методів?
-Зовнішній отит лікується за допомогою антибактеріальної, десенсибілізуючої, противоалергічної терапії. Медикаменти, найчастіше це – лоратадін, лоран, антибіотики пеніцілінової групи – ауглентин, фленоксин, цифалоспорини – уефодокс, нопракс, цефтріаксон, вушні краплі – отизол, отипакс, софродекс, нормакс. А при середніх отитах обов’язково судинно-звужуючі краплі в ніс (для зняття болісного синдрому), - нафтизин, риназолін, евказолін. Народна медицина доречна, та може бути застосована на ранніх етапах. Потрібно сухе тепло навколо вушної раковини, але якщо сильний біль, то теплові процедури не рекомендуються. При перших симптомах – краплі в вухо, ніс або горілчані компреси. Якщо тече гній – обов’язково звернутись до лікаря.
- Мої мама і бабуся теж застосовували горілчані компреси, як їх правильно робити?
- Потрібно взяти марлю, 6-8 шарів розміром 10х10 сантиметрів, розрізати по діагоналі, змочити горілкою, відтиснути, прикрити вощеним папером, а зверху – вата і під шапочку. Має минути за два-три дні. Та краще одразу звертатись до спеціалістів, у перший же день, і це буде найкраще «самолікування».
- Що спричиняє виникненню отитів?
- У дитячому віці – вірусні захворювання носа та носоглотки (вони безпосередньо сполучаються з середнім вухом). У більш молодому віці, причиною є переохолодження, ускладнення після гострих респіраторних захворювань, як правило, протяги, риніти, риносинусити, аденоїдіти. У зрілому та похилому віці – найчастіше судинні причини, мікроінсульти. Якщо хворіє вухо, то обов’язково дивляться на стан носа і носоглотки.
- А ось на рахунок протягів, виходить, що кондиціонери теж шкідливі?
- Так, шкідливі, потрібно стежити за тим, щоб температура не сильно коливалась, наприклад, якщо на вулиці +30, а в приміщенні чи кабінеті – +20, то це різкий перепад, має бути ± 2-6 градусів. Особлива шкода вашому здоров’ю – це кондиціонери в машинах, там простору мало, а існує різкий перепад температур, що може викликати гайморит.
Наостанок, додам що своєчасне лікування та звернення до фахівців, запобігання застуди та занадто різких перепадів температури – ось основні фактори профілактики не лише отиту, а й будь-яких хвороб.
 

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую