ye-logo.v1.2

Невралгію трійчастого нерва вилікували за 15 хвилин

Суспільство 3493 1

Чотири роки тому у 52-річної Людмили з міста Старокостянтинів на Хмельниччині почало стріляти у правій половині обличчя. Біль був сильний, схожий на розряди електричного струму.

— Я не могла говорити. Шептала, затуляючи хвору половину лиця. Важко було жувати тверду їжу та чистити зуби, не могла сміятися і робити макіяж. Навіть на вулицю вийти боялася, бо від холодного повітря весь бік обличчя болів, — розповідає.

Кілька місяців Людмила лікувала зуби. Зрештою, їй видалили всі на правій щелепі, але біль не минув.

— Стоматологи тільки розвели руками. Сказали, що це, мабуть, невралгія трійчастого нерва. Приписали фінлепсин — це ліки проти конвульсій та знеболювальні. Якийсь час вони допомагали, але доза поступово збільшувалася, а біль зростав.

За такої невралгії порушується робота трійчастого нерва. Недуга виникає, коли артерія або вена здавлює нерв при виході зі стовбура головного мозку. Рідше спричинюється пухлиною, що може стискати трійчастий нерв. У багатьох випадках лікарі не можуть знайти причину недуги.

На консультації в клініці "Міжнародний центр нейрохірургії" Людмилі пояснили, що операції не уникнути. Замість традиційної трепанації за вухом запропонували новий безопераційний метод — різотомію. Його лікарі центру перейняли від британського нейрохірурга Річарда Хатвілда 1998 року. Тепер застосовують досить часто.

— Робимо пункцію трійчастого нерва через основу черепа із введенням ліків. Процедуру проводимо під наркозом на спеціальному рентгенапараті. Все триває якихось 15 хвилин. Наступного дня Людмилу виписали з клініки. Нестерпний біль у неї минув. Вона сяяла від щастя, вільно розмовляла, усміхалася. Вперше за багато років почала шукати дзеркальце і косметичку. Для неї це було чарівне зцілення, — розповідає головний лікар клініки Ігор Курілець. 

Крістіна ШЕВЧЕНКО http://gazeta.ua

Коментарі:

Serhio 25.06.2012 16:18

Ну ешка пип*ц дает! А где "На правах рекламы"? Это даже не похоже на скрытую рекламу - ЭТО ТУПО РЕКЛАМА!

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення
  Так  Ні, дякую