ye-logo.v1.2

Я працюю у раю!

Суспільство 10589
Фото: Євгеній ДОРОФЄЄВ

В цьому щиро переконаний Андрій Селедець, головний агроном сільскогосподарського товариства з обмеженою відповідальністю "Терра", яке займається вирощуванням різних декоративних рослин.

Пройшовши крізь залізну браму "квітникового" господарства, опиняєшся немов у іншому світі. Напевно, саме такий вигляд мав колись Едем. П'янкі аромати просто збивають із ніг, а через відчинені двері велетенської теплиці видно пуп’янки троянд жовтого, помаранчевого, червоного, рожевого, малинового, білого кольорів… Головний агроном товариства "Терра" Андрій Селедець каже, що троянди любить найбільше, адже вони покращують настрій, а їхні аромати - корисні для здоров’я. Ці амбітні квіти зачаровують безпосередністю та тендітністю, посилюють позитивні емоції, збагачують внутрішній світ. Цим “красивим” бізнесом Андрій Любомирович активно займається вже чотири роки, хоча за професією - педагог. Починав за кордоном, але запевняє, що досвід прийшов до нього саме тут, на батьківщині, в селі Мислова Волочиського району. Коли чоловік очолив господарство, тут стояла лише невеличка тепличка з трояндами, а навкруги були лише бур'яни по пояс заввишки. Сьогодні ж завдяки його кропіткій праці на двох гектарах, окрім троянд, ростуть безліч видів туї, ялиці, сосни, ялини, багато сортів плодових саджанців (черешня, шовковиця, персики, абрикоси, яблука, сливи, груші та агрус). Є також і рідкісні кипарисовик, барбарис, лжетсуга та декоративні верби й верескові. А за рослинами у Мислову приїздять квітникарі з усієї України.

Кожній рослинці свій горщик
Пан Андрій запевняє, що українці, попри все розмаїття нових назв та видів красивого товару, все ж таки, залишаються консерваторами та надають перевагу трояндам: штамбовим, бордюрним, кущовим, плетистим, чайним. Друге почесне місце посідають туї. Хоча дедалі більшу популярність завойовують різні “екзоти”. "У нас росте до 100 сортів троянд, це близько 30 тисяч кущів, – розповідає пан Андрій. – Спочатку ми садимо на полі шипшину, а вже на неї прищеплюємо різні троянди. За "королевою квітів" потрібно не лише доглядати, а й рятувати її від усіляких хвороб, регулярно обрізати бутони, які відцвіли, підживлювати. Теплиці облаштовані спеціальним комп'ютером, який регулює рівень вологості, крапельний та поверхневий поливи. Справа ця прибуткова, але дуже важка. Ми весь день на ногах. Щоправда, робота ця ще й приємна. Коли заходжу до теплиці, одразу ж забуваю про всі свої проблеми. Сезон починається з ранньої весни і триває аж до перших морозів. Це завдяки тому, що всі наші рослини ростуть у горщиках, тож не потрібно чекати дощу, аби викопати їх із землі. Не слід також боятися і пошкодження кореневої системи (за кордоном уже давно практикують розведення рослин у горщиках). Ми не стоїмо на місці й постійно розширяємося та збільшуємо асортимент. Хочемо вирощувати більше сортів туй. Такі рослини сьогодні в моді, а отже, мають попит. Їх садять на альпійських гірках, клумбах тощо".

Відправляйте троянди "зимувати" в приміщення
За словами працівників "трояндового царства", троянди досить вередливі, тому за ними потрібен постійний догляд. До прикладу, в разі виявлення будь-яких захворювань або шкідників (особливо в закритому приміщенні), ви повинні якнайшвидше видалити сухі, зів'ялі квіти й підрізати сухі та в'янучі стебла. "Взимку виникає велика ймовірність того, що троянди можуть замерзнути і вам слід подбати про те, щоб цього не сталося, - каже агроном Сергій Вовна. - Для цього необхідно або утеплити троянди зовні або занести їх в приміщення на час заморозків. Краще у погріб. Важливо, щоб у перший місяць після посадки земля навколо куща була вологою. Необхідно систематично рихлити грунт біля троянд, знищувати бур'яни. Також пильно слідкуйте за появою дикої порослі. Якщо своєчасно її не обрізати, квітка може загинути. Кущі слід підживлювати не менше трьох разів за літо. Добре робити це нітроамофоскою, коров’яком, який перебродив (розчинити в 10 частинах води). Сприятливо діє на троянди й позакореневе підживлення, застосування мікроелементів. Своєчасне проведення всіх агрозаходів (полив, рихлення, підживлення, боротьба з шкідниками і хворобами, укриття на зиму тощо) допоможуть зробити ваш квітник прекрасним".

В Україні - паркан, у Європі - живопліт!
Андрій Любомирович вважає, що замість того, щоб ховатися за триметровим парканом, краще огородити свої оселі живоплотом. "У Європі навкруги осель уже давно ставлять не металеві, а "зелені" паркани, - каже чоловік. - Мабуть, від надлишку скарбів природи українці до неї збайдужіли. В нашому розсаднику росте понад 10 тисяч деревців західної туї. Якщо її не підстригати, то вона виростає до 15 м. Що більше в саджанця стовбурів, то гарнішою й густішою буде крона. Туї в алеї висаджують на відстані 2-2,5 м. Густіше садять тую колоноподібну, бо менше розростається. Декоративні рослини - це завжди необхідний атрибут в створенні унікального, сучасного саду. Вони, зазвичай, не мають жодного практичного значення, але служать прикрасою вашої земельної ділянки". За словами пана Андрія, декоративні рослини завжди вимагають особливого догляду та уваги. Багато з них є примхливими до природних і кліматичних умов. Тому агроном радить звертатися за консультацією до спеціалістів, котрі й визначать, які саме рослини зможуть прижитися на вашій земельній ділянці з урахуванням особливостей грунту, кількості сонячного світла та інших параметрів.
 

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення
  Так  Ні, дякую