ye-logo.v1.2

Шукачі наркотиків для усієї України

Суспільство 3412
Фото: Євгеній ДОРОФЄЄВ

У Хмельницькому вже два роки поспіль працює кінологічний центр, де навчають собак виявляти контрабандні товари

Центр розташувався на базі центру підвищення кваліфікації і перепідготовки кінології державної митної служби України. Раніше він знаходився в Одесі, однак у 2010 році його вирішили перенести у Хмельницький. Саме з того часу усіх собак на митниці України готують у нашому місті.
Як розповідає Ігор Овчарук, перший заступник директора центру, саме з 2010 року спостерігається тенденція збільшення кількості навчання кінологічних команд. “Чого гріха таїти, раніше мало уваги приділялося тренуванню собак на митниці. Однак у сусідів закордоном кінологія на високому рівні, тому й наша держава вирішила “підтягнутися” в цьому питанні, - каже Ігор Григорович. - Нині центр, зокрема відділ кінологічного забезпечення, здійснює підготовку тварин для пошуку наркотичних засобів широкого спектру: рослинного, напівсинтетичного та синтетичного походження, тютюнових виробів, зброї і вибухових речовин, валюти. В перспективі нам є над чим працювати”.
До слова, минулого року Хмельницький кінологічний центр підготував для роботи на митниці України 304 кінологічні команди (кінологічна команда - це собака та інспектор-кінолог - прим. авт.).
“Нині у нас навчається 16 команд з молодими собаками, які проходять перший етап тренувань, тобто їх готують на пошук наркотичних засобів рослинного походження. Наступного разу вони завітають до Хмельницького через півроку, аби розширити рамки пошуку до синтетичних і напівсинтетичних наркотиків, - розповідає старший викладач кафедри боротьби з порушенням митного законодавства протидії тероризму та кінології Анатолій Троцький. - Загалом, підготовка однієї тварини - справа не одного року. Вони постійно працюють за місцем проходження служби, щоб пес не втрачав навичок. І раз на рік обов'язково приїжджають на курси підвищення кваліфікації”.
Як твердять кінологи, навчити можна будь-яку собаку, у якої є яскраво виражені мисливські та ігрові якості, адже підготовка тварини базується на її фізіологічних можливостях і природних якостях. Однак найпоширеніші породи — німецька вівчарка, лабрадор, бігль, спанієль, малінуа тощо. Робочий вік собаки — від 1 до 8 років. Далі, так би мовити, вони йдуть на заслужений відпочинок.
“При відборі на роботу на митниці собаки попередньо проходять спеціальне тестування, яке складається з п'яти вправ на виявлення придатності собаки до митної служби. Хто його завалив — тому на митницю зась”, - каже Анатолій Троцький.
 

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення
  Так  Ні, дякую