ye-logo.v1.2

Вирощування каченят на м’ясо

Суспільство 14399

У сучасному вирощуванні каченят відзначається тенденція скорочення терміну їх вирощування, адже з віком у каченят знижується інтенсивність росту, а витрати на корми – збільшуються.

У присадибному господарстві найчастіше використовують сезонне вирощування качок на м'ясо. У таких випадках годування поділяють на два періоди - продуктивний і непродуктивний. Сезонність обумовлена, як правило, недостатньою кормовою базою. Влітку і восени простіше організувати годування при використанні вигулу на водоймах. При цьому витрати на корми знижуються до 50%. У непродуктивний період при утриманні на водоймах качок годують тільки на ніч зерном і зерновідходами. Годування в продуктивний період здійснюють таким чином, щоб птахи не знижували свою вагу. Вологі корми готують безпосередньо перед згодовуванням і з таким розрахунком, щоб качка поїдала їх за 40-50 хвилин. Кількість корму регулюють, спостерігаючи за качками: якщо корм залишається в годівницях, норму зменшують; якщо його поїдають швидше, норму збільшують. Частину зерна бажано згодовувати в пророщеному вигляді. Це підвищує продуктивні якості качок. У період линьки качок збільшують кількість білкових кормів: сиру, відвійок, кормової муки. Рекомендують також для прискорення відростання нового пера згодовувати в цей період неорганічну сірку. Її додають у вологі мішанки з розрахунку 3 г на голову протягом 4 днів кожної декади.
Вирощування каченят на м’ясо можна приблизно розподілити на такі етапи:
1. Вирощування каченят до 20-30-денного віку в теплих приміщеннях, брудергаузах, що опалюються, на підлозі на глибокій підстилці, на сітчастих або планчастих підлогах, у багатоярусних кліточних батареях (до 10-денного віку).
2. Дорощування та відгодовування каченят старшого віку з 20-30-денного до 50-60-денного віку в літній теплий час під навісами; взимку — в акліматизаторах, що опалюються, теплих приміщеннях.
Таке вирощування економічно вигідне до 50-55-денного віку. До цього віку під час значного годування каченята досягають живої ваги 2-2,5 кг. До 50 днів на приріст 1 кг живої ваги птиці витрачаються 3,5-4 кормові одиниці, а з 50 до 60 днів 9-10 кормових одиниць. Не можна забувати, що кожний зайвий день перетримання каченят на відгодовування тягне за собою збільшення витрат кормів і призводить до різкого подорожчання собівартості м’яса.
Щоб проконтролювати інтенсивність росту каченят, необхідно їх щоденно важити і на основі даних живої маси розраховувати середньодобовий приріст. Формула розрахунку проста: потрібно від показника живої маси у кінці тижня відняти показник живої маси на початку тижня і поділити на 7 днів. Це потрібно для визначення найбільш та найменш інтенсивного росту. Важити потрібно щоразу тих самих каченят. Для цього можна позначити їх, наприклад, розрізавши перепонки на лапах. Це потрібно зробити у першу добу життя каченяти гострим ножем або манікюрними ножицями. Ведення обліку показників потрібно записувати у журнал.
Підготувала Дарина СЕРПНЕВА.
 

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую