ye-logo.v1.2
25 Жовтня, 2020

Краплинка “ретро” — легко та швидко

Суспільство 3149

Власниця магазину-майстерні “Лавка чудес” Лариса Потихун розповідає, як зі звичайної дерев'яної дощечки зробити неповторний шедевр.

Кракелюр (фр. craquelure) - тріщина барвистого шару або лаку в творі живопису. В сучасному декоративно-прикладному мистецтві нерідкі приклади того, коли штучним шляхом майстри домагаються ефекту розтріскування барвистого шару. Це надає твору дух «старовини» і певний шарм. Простою мовою кракелюр - це штучне зістарювання у вигляді тріщинок.
Для роботи вам знадобиться: заготовка для декору (дерев'яна дощечка), декупажна серветка або карта, пензлик, фарба акрилова, лак кракелюровий, декупажний клей-лак, ножиці, поролоновий спонж, золотий контур. 
Виконання:
1. Взяти дерев'яну заготовку будь-якої довільної форми (можна також керамічну, скляну, металеву тощо) й вкрити її за допомогою спонжу акриловою фарбою. У нашому випадку ми використали золотий колір. Це й буде шар тріщин. Зачекати, щоб фарба висохла (7-10 хвилин).
2. Далі наносимо пензликом на заготовку кракелюровий лак. Дуже важливо дочекатися його повного висихання (приблизно 30 хвилин), але не пересушити. Для прискорення цього процесу можна скористатися феном.
3. Потім декоруємо поверхню за допомогою акрилової фарби основного тону (ми обрали молочну). Робити це краще спонжом. Після цього починають утворюватися тріщинки. Знову підсушити.
4. Поки фарба сохне, підготувати декупажну серветку до роботи: дуже обережно вирізати ножицями потрібний фрагмент, який і буде клеїтися на нашу заготовку. Відокремити від нього верхній шар із малюнком і прикласти його до дощечки. Дуже обережно, м'якими мазками пензлика, починаючи від центру і пересуваючись до країв, нанести декупажний клей-лак. На пензлику має бути рясно клею, щоб серветка як би плавала під ним. Якщо при нанесенні клею десь утворилися складочки - спробуйте вигнати з-під них повітря, розгладжуючи пальцями. Тільки робіть це дуже повільно і охайно. Дати висохнути.
5. Далі наш виріб можна декорувати на свій смак. Ми скористалися золотим контуром. Ви можете зробити ним цяточки або інші візерунки.
6. Фінішна обробка: вкрити все матовим акриловим лаком у декілька шарів. Дати кожному шару висохнути.


Більш детально про майстер-класи для дітей та дорослих (декупаж, валяння з вовни, листівки та альбоми в стилі скрапбукінг) можна довідатися на сайті: www.lavka-chudes.jimdo.com.
Записатися на майстер-клас можна за номером телефону: (067) 382-05-29 або в магазині “Лавка чудес” (вул. Проскурівська, 4, біля ТЦ “Променад” біля піцерії “Мак Смак”, вхід з двору).

Фото автора.

 

Коментарі:

До теми

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини

Інформація з інших ресурсів

Останні оголошення
  Так  Ні, дякую