ye-logo.v1.2
27 Жовтня, 2020

Хмельницький без гарячої води. Коментарі

Суспільство 5021
В Хмельницькому вже кілька діб  немає гарячої води. Фото pravo-znaty.org.ua
В Хмельницькому вже кілька діб немає гарячої води. Фото pravo-znaty.org.ua

Двісті тисяч хмельничан лишилися без гарячої води. Комунальні котельні не працюють вже кілька діб, бо газу немає.

Трубу перекрило місцеве підприємство Хмельницькгаз. Бо теплоенерго заборгувало 90 мільйонів гривень.
До відсутності гарячої води у своїх квартирах жителі Хмельницька вже звикли. Місцевому водогону - понад півстоліття. Труби часто прориває. Доки комунальники латають - люди сидять без води. Хоча містяни справно платять за ком послуги. Та їм увірвався терпець, коли дізналися, що цього разу води не стало надовго, бо котельня - зупинилася! 

Володимир Панчук, мешканець міста: " Вода була гаряча собі відкрив, а це грій на плиті носи, пери, мий. Лічильники стоять на газ,на гарячу воду все вона йде в копійку".
У Хмельницьк-газі пояснюють: паливо перекрили законно. Бо за поставою Кабміну із першого вересня мусять лише транспортувати ресурс. А гарантувати постачання має Нафтогаз України. Але теплокомуненерго угоди з НАКом не уклав. Та ще й має борг - майже 90 мільйонів гривень.

Василь Семенюк, перший заступник голови пак "Хмельницькгаз" : "Якби ми не прикоротили постачання газу з першого вересня, на державному рівні воно б кваліфікувалася як несанкціонований відбір, тобто крадіжка. Ми цього допустити не можемо".
Тепловики переконують: в усьому винна держава. Бо не виплатила комунальному підприємству різниці у тарифах. А люди тут ні до чого.

Сергій Цимбалюк, директор КП "Південно-Західні тепломережі": " Населення винне 7 мільйонів гривень-це незначна сума – практично 100 % оплачує. Основна сума боргу - 80 мільйонів по різниці в тарифах, які повинні відшкодуватися з бюджету державного, а по скільки не відшкодовується, Нафтогаз нам припинив подачу газу".
Газовики обіцяють відновити постачання блакитного палива, як тільки Нафтогаз визначиться із лімітом ресурсу для міста. Місцева влада вже звернулася до уряду. Беж гарячої води люди сидітимуть, щонайдовше, до 15 жовтня. Адже тоді залишати населення без тепла вже забороняє закон.

Автор: Тетяна Наконечна, ubr.ua

Перший заступник Хмельницького міського голови Олександр Вінніков: "Зараз важко прогнозувати, коли надійдуть від держави ці кошти. Сподіваємося, що до опалювального сезону в квартирах Хмельницького буде гаряча вода ", - зауважив Вінніков. При цьому за період січень-серпень жителі Хмельницького заплатили за воду 102%. 

Нагадаємо, раніше повідомлялось, що з 10 вересня у частині мікрорайонів Хмельницького немає гарячої води. Наразі без води Виставка, Заріччя і частина Центру.

 

Коментарі:

До теми

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Інформація з інших ресурсів

Останні оголошення
  Так  Ні, дякую