ye-logo.v1.2

Рай на землі — в коня на спині!

Суспільство 12520
Фото: Євгеній ДОРОФЄЄВ

У цьому переконаний Олександр Цапін, власник спортивного кінного клубу «Парадіз», який от уже чотири роки функціонує в селі Пашківці Хмельницького району.

Щоб утримувати доброго коня, потрібно чимало зусиль. Терпіння при вихованні, уважне ставлення і догляд, знання основних закономірностей розвитку тварини - все це для того, щоб ваш вороний був сильним, здоровим і розумним. Коням у спортивному кінному клубі «Парадіз», що в селі Пашківці Хмельницького району, роздолля - вони мешкають у спеціально облаштованній надсучасній стайні, мають левади для вигулювання та манеж для тренувань. Тварини розкішні, статурні, граційні та грайливі. Вони дивляться на вас величезними розумними очима, тягнуться м’якими губами за частуванням, затишно фиркають і привітно кивають головою. А ще всі ці конячки мають документи та посвідчення. «От ви знаєте своїх прадідів? – запитує головний тренер кінного клубу Наталя Ярошенко. - А в кожного з наших підопічних є родовід, який числиться у Державному реєстрі. Ми можемо простежити. До прикладу, один із жеребців, який перебуває у нас на утриманні – Дарлінг-2 – син коня першого Президента України Леоніда Кравчука (до речі, на його честь в Україні існує турнір із конкуру на Кубок Дарлінга)». Таких кінних клубів, як у Пашківцях, у Хмельницькій області близько 6. Тут утримуються найпопулярніші породи, яких ретельно відбирали зі всієї України. Зокрема, українська верхова, російська рисиста, виликопольська, німецька, тракененська, гуцульська тощо. Загалом 23 коня, серед яких і тварини, котрих їхні господарі віддали у клуб на утримування. Коні, звісно, не для гужового транспорту й цих вороних на дорогах Хмельниччини не зустріти. У рамках різноманітних програм вони беруть участь у конкурсах та виїздках, славляться своїми перемогами на змаганнях. До речі, на цих конячках виступають не лише дорослі, але й діти. Найменшому вершнику клубу лише 5 років!

Коні, як і люди, мають свій характер та темперамент
Кінний спорт для Олександра Цапіна - не просто заняття, а професія, невід’ємна частина життя. Нагород та відзнак має чимало. Вони - свідчення відшліфованої майстерності та уміння ладнати з кіньми. А почалося все сім років тому, коли Олександр Миколайович вирішив у лікувальних цілях придбати коня для своєї доньки. Назвали його Парадіз (він, до речі, й досі живе у стайні й саме йому клуб завдячує своєю назвою). Господар так захопився цією граційною твариною, що вирішив придбати ще одного коня, але вже особисто для себе. Так кінна справа міцно увійшла у життя родини Цапіних. «До коня потрібно ставитися з повагою і тоді він відповість вам любов’ю, - каже Олександр Миколайович. – Кожен скакун має свій характер та вподобання. Риси характеру в них уже закладено на генетичному рівні. До прикладу, «німці» дуже спокійні та врівноважені, «українці» - чуйні та добрі, «гуцули» - трудяги. Все практично як і в людей. Але породистий кінь чи ні – різниці немає. Головне – що його любить його господар».

Утримання породистого коня, таке ж саме, як і у звичайного
Олександр Миколайович запевняє, що утримання коней на приватному подвір'ї вимагає від господарів певних знань і досвіду. Щоб ваш улюбленець не хворів, був бадьорим і працездатним, потрібно враховувати безліч чинників. «Коней у стайні утримують на підстилці з соломи, тирси чи відходів коноплі, яку регулярно слід змінювати, - каже господар. – Вона повинна бути чистою, добре вбирати вологу, без пилу, гнилі й цвілі. Денники краще обладнати автопоїлками, щоб тварини втамовували спрагу по мірі її виникнення. Взимку головна умова — відсутність протягів і не занадто висока температура в стайні. У щоденний раціон входить декілька видів сіна, овес, ячмінь, кукурудза. Час від часу можна побалувати свого улюбленця спеціальними мюслями для коней (вони є із часником, інжиром, родзинками), морквою, яблуком, шматочком цукру, печивом тощо. Кожен кінь харчується згідно із силовим навантаженням. Спортивним коням, до прикладу, показані біодомішки та вітаміни для зміцнення м’язів. Але потрібно слідкувати, щоб кінь не переїдав, адже у нього може розвинутися ожиріння, а це навантаження на ноги й на серце. Він також не повинен стояти постійно в стійлі. Щоденна прогулянка має тривати не менше години». За словами Олександра Миколайовича, всі його підопічні двічі на рік проходять щеплення від грипу та сибірської виразки. Також їм постійно перевіряють зуби. Крім того, він їх регулярно підковує, адже залізна підкова заміняє тварині взуття.
Щоб вибрати доброго коня, подивіться на його ноги
При купівлі не завадило б порадитися зі спеціалістом. Якщо такої змоги немає, спочатку огляньте голову тварини. Перевірте, як реагує зіниця ока на різне освітлення і чи немає на рогівці білих плям або більма. Якщо зіниця не рухається - око незряче. Кінь із поганим зором лякливий, рухаючись, високо піднімає передні ноги й часто спотикається. «Важливе значення при купівлі має стан шкіри тварини. Також зверніть увагу, чи немає на ногах наростів або потовщень, - радить головний тренер Наталя Ярошенко. - Примусьте коня пройтися. Так легше помітити дефекти. Ноги повинні бути правильно поставленими й не мати розрощення, особливо кісткового, оскільки після активної експлуатації це дуже часто призводять до хронічної кульгавості».
 

Коментарі:

Світлана 11.02.2013 18:21

 

050-376-16-72 Олександр Миколаєвич
096-397-07-21 Наталя Володимирівна
http://paradise-club.com.ua/ - сайт КСК "Парадіз"

Жанна Возняк 19.01.2013 00:41

Чи можна отримати контактний телефон когось з адміністраторів вашого клубу Парадіз,або кого небудь іншого щоб домовитись про заняття з верхової їзди. Дякую.

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення
  Так  Ні, дякую