ye-logo.v1.2
25 Жовтня, 2020

За спам відповіси!

Суспільство 1670
Фото: http://tsn.ua

Новий парламент може прийняти закон, який прирівняє розсилання шкідливих повідомлень у мережі до статусу злочину. Проте деякі експерти вважають, що такі нововведення будуть надто серйозною мірою покарання.

"Чому стосовно спаму практично немає досвіду залучення до кримінальної відповідальності? Тому що стаття Кримінального кодексу передбачає нанесення збитку комп'ютерному обладнанню. Але в даному випадку шкода заподіюється людині, яка змушена читати і позбавлятися від спаму. Необхідно вносити поправки в Кримінальний кодекс. Тоді може зрушиться з мертвої точки питання спамерів. Є відповідний законопроект № 9575, який зараз перебуває на стадії доопрацювання. І, мабуть, в новому парламенті він отримає розвиток", - заявив "Комментариям" начальник управління по боротьбі з кіберзлочинністю Максим Литвинов.

Цей документ передбачає запровадження адміністративних штрафів у розмірі 17-34 тисяч гривень або позбавлення волі на строк до 3 років, а якщо спамерські дії заподіяли тяжкі наслідки, то порушникам вже загрожує термін до 8 років в'язниці або штраф від 34 до 85 тисяч гривень.

Зазначимо думку аналітиків науково-експертного управління Верховної Ради, які вважають, що така дія, як розсилання спаму, ще не досягла рівня суспільної небезпеки, який надав би підстави визнавати її злочином.

Нагадаємо, Україна вже не входить до ТОП-20 країн, які є найбільш злісними спамерами. Це означає, що на українські ПК припадає менше 1% світових шкідливих розсилок.

Інформує ТСН 

Коментарі:

До теми

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини

Інформація з інших ресурсів

Останні оголошення
  Так  Ні, дякую