ye-logo.v1.2
29 Листопада, 2020

Кожен десятий кандидат у раду — корупціонер

Вибори 2028
Фото: ti-ukraine.org

Transparency Іnternational Україна вимагає у партій зняти з виборів кандидатів, які підозрюються у корупційних зловживаннях.

Організація оприлюднила списки таких «підозрюваних». У них потрапив кожен десятий кандидат в народні депутати. З тих, хто прагне представляти Хмельниччину, у списках «засвітився» Олег Лукашук. Джерело: Transparency Іnternational Україна.
13 жовтня - останній день, коли партії можуть відкликати своїх кандидатів у депутати. В цей день українське представництво Transparency International опублікувало списки партійних висуванців, які підозрюються у корупційних зловживаннях. Під приціл активістів потрапили прохідні кандидати з п’яти партій, що лідирують за даними соціологічних досліджень.
Результати медіа-полювання виявилися невтішними – кожен десятий кандидат у народні депутати підозрюється у корупційних правопорушеннях. Про це свідчать журналістські розслідування та інформація з відкритих джерел, яку протягом місяця надсилали у ТІ Україна активісти з усієї країни.


За словами Олексія Хмари, виконавчого директора Transparency International Україна: «Чи не кожен десятий кандидат у прохідній частині партій-лідерів цих перегонів має корупційний слід. Лишилося критично мало часу, щоб керівники партій дотрималися своїх же передвиборчих обіцянок та не провели у нову владу старих корупціонерів. Чи вистачить в них сміливості аби відкликати корупціонерів зі списків та самоочиститися? Про це ми дізнаємося не пізніше як завтра. Наразі м’яч на стороні партійних функціонерів».
Transparency International Україна закликає політичні партії-лідери передвиборчих рейтингів знайти в собі мужність та самоочиститись від потенційних корупціонерах у власних списках. Відповідно до Закону України «Про вибори народних депутатів України», це можна зробити до кінця 13 жовтня. 

Що з цим робити?
Відповідно до Закону України "Про вибори народних депутатів України", політична партія може подати до ЦВК письмове звернення про скасування рішення щодо реєстрації кандидата у депутати (пункт 2 частини п’ятої статті 61 Закону), або це може зробити сам кандидат щодо себе (пункт 1 частини п’ятої статті 61 Закону).
Таке звернення має надійти в ЦВК не пізніш як за дванадцять днів до дня голосування (до 13 жовтня включно).
Transparency International Україна закликає політичні партії-лідери передвиборчих рейтингів знайти в собі мужність та самоочиститись від потенційних корупціонерах у власних списках.

Перелік кандидатів у народні депутати України, в діяльності яких є ризик корупції, можна подивитися тут.
 

Коментарі:

До теми

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення
  Так  Ні, дякую