ye-logo.v1.2

Не вибори, а карнавал щедрості

Вибори 6740

Вже цього тижня Верховна Рада України має схвалити у другому читанні проект Закону України «Про місцеві вибори».

У пояснювальній записці до законопроекту автори акцентують увагу на тому, що: «цей законопроект покликаний побудувати ефективну модель виборчої системи на місцевих виборах, яка б відображала електоральні настрої громади, забезпечувала зв'язок обраних депутатів з виборцями, але в той же час сприяла партійному будівництву, розвитку місцевих осередків політичних партій». Таким чином, за задумом законотворців, має відновитись зв’язок виборця із кандидатом. Зв’язок, який, великою мірою, сьогодні розірваний.

Можна багато говорити про переваги та недоліки цього законопроекту. Однак, хочу звернути увагу на статтю 54 частину 5 пункт 7 цього законопроекту, а саме: «Передвиборна агітація може проводитись у таких формах: проведення концертів, вистав, спортивних змагань, демонстрації фільмів та телепередач чи інших публічних заходів за підтримки місцевої організації партії (блоку) - суб’єкта виборчого процесу, місцевих організацій партій, що входять до блоку, кандидата, а також оприлюднення інформації про таку підтримку».

І дійсно, виборчий процес, який мав би бути змаганням ідей та планів розвитку територіальних громад перетворюється на суцільний карнавал та свято благодійності. Раптом, як гриби після дощу, напередодні офіційного старту виборчої кампанії з’являється в країні величезна армія «благодійників» і «меценатів», які ну дуже люблять своїх виборців і ладні для них зробити усе на світі, аби їх життя стало трішечки веселішим, і, головне, безкорисно, він же благодійник. А те, що старається лише для жителів свого округу – то чисте співпадіння. А як розібратись — то ними рухає мрія за будь-яку ціну здобути депутатський мандат. І задля досягнення омріяного крісла вони не шкодують ні сил, ні коштів на проведення численних дитячих свят, спортивних змагань, розважальних концертів, фестивалів, підтримку ветеранів та пенсіонерів. Інколи складається враження, що громада має обирати не виразника її інтересів, який буде слідкувати за наповненням та ефективним використанням бюджетних коштів, створювати умови для реалізації прав і свобод територіальної громади, втілювати в життя план розвитку території, а такого собі «массовика-затейника», веселого та щедрого «мецената-благодійника», з якого потім нічого й не запитаєш, бо ж нічого ніби й не обіцяв! Так, веселив тебе та твою родину протягом одного місяця, а потім буде сам веселитись п’ять років! І всі знову повернуться до звичного вже нарікання, мовляв, не роблять нічого ті депутати, тільки приймають рішення в інтересах свого бізнесу.

Прикрим є те, що законодавець дозволяє використовувати таку форму виборчої агітації. Форму, яка, на мою думку, є непрямим підкупом виборця і має бути вилучена із закону.

Тому ГО «Комітет моніторингу органів влади» звернувся до депутатів Верховної ради України від Хмельницької області та до керівників депутатських фракцій із проханням внести зміни у цей законопроект «Про місцеві вибори» у частині: заборонити суб’єктам виборчого процесу проводити розважальні заходи, концерти, дитячі свята та спортивні змагання, аби не відволікати виборців від реальних проблем територіальних громад. Переконані, що таким чином виборчий процес підніметься на якісно вищий рівень, з обговоренням конкретних дій, програм та планів розвитку громад та посилить відповідальність за дані під час виборів обіцянки. Як наслідок ми оберемо не тих, хто влаштовує ярмарок щедрості раз на п’ять років, а тих, хто, використовуючи майбутні повноваження, буде працювати на поліпшення життя кожного УСІ п’ять років. 

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую