ye-logo.v1.2
24 Серпня, 2019

Браковані бюлетені, підкуп виборців та «чорний» піар: як минули вибори в ОТГ на Хмельниччині (ОНОВЛЕНО)

Наталя ГАРМАТЮК Вибори 3276
Вибори відбулися у семи територіальних громадах
Вибори відбулися у семи територіальних громадах. Фото: Ангеліни Мовчан

Голосування відбувалось на 113 дільницях.

Перші вибори до семи ОТГ Хмельниччини завершились. Волевиявлення відбувалось на 113 виборчих дільницях. Обирали громадяни депутатів до місцевих рад та двох міських голів у Городку та Красилові, двох селищних голів у Антонінах і Грицеві, та трьох сільських голів у Слобідсько-Кульчієвецькій, Олешинській і Солобковецькій тергромадах. Не обійшлося без порушень чинного виборчого законодавства.

Як повідомляють спостерігачі громадської мережі «ОПОРА», близько 10.00 години у Красилові в поштових скриньках будинків на вулиці Ярослава Мудрого виявили листівки з «чорним» піаром. У тексті листівок йшлося про кандидатку на голову ОТГ Нілу Островську (БПП «Солідарність»). Голова Красилівської районної організації "БПП Солідарність" Марина Слободянюк, розповіла "ОПОРІ", що представники штабу повідомили правоохоронців. Вони факт правопорушення зафіксували і вилучали листівки.

Окрім того, у Красилові, на окрузі №1 виявили друкарський брак бюлетенів - відсутній номер 8 (партія Українське об'єднання патріотів - УКРОП). У затвердженому тексті бюлетеня такої помилки не було.

«Всі бюлетені були передані дільничній комісії у п'ятницю, але дільнична комісія виявила факт відсутності восьмого номера в списку лише сьогодні, під час голосування. Міська виборча комісія провела засідання, і прийняла рішення надрукувати бюлетені для округу №1 (друк здійснило підприємство, яке виготовляло бюлетені). Станом на 15:15 годину дільнична комісія отримала бюлетені без друкарського браку. Кількість людей, які встигли проголосувати бракованими бюлетенями становила близько 200 осіб (загальна кількість бюлетенів 846)», - повідомляють у громадській мережі «ОПОРА».

Цей факт підтверджує і голова Красилівської райорганізації політичної партії «УКРОП» Серій Дунець. Каже, вимагатимуть у комісії визнати голосування «по старих» (бракованих) бюлетенях недійсним.

«Така ситуація із бюлетенями склалась тільки на одному окрузі. Ми залучили юристів. О 16.00 міська виборча комісія привезла нові бюлетені, а до того люди голосували по "старих". Після закриття дільниці будемо просити виборчу комісію визнати браковані бюлетені недійсними, бо вони не відповідають тому зразку, який був затверджений», - розповідає Сергій Дунець.

За його словами, у Красилівській ОТГ є й інші порушення. Зафіксували спостерігачі навіть підкуп виборців. Каже, такі схеми використовують в основному до кандидатів на посаду міського голову.

«Класично фотографують бюлетені в кабінках. Людей ловимо. Складаємо протоколи. Використовують класичні технології. Факт фотографування зафіксували на тій же дільниці, де були браковані бюлетені. Там викликали поліції. Був факт підкупу на дільниці в селі Чепелівка, там теж поліцію викликали. Підкуп здійснювали за одного із кандидатів на посаду міського голови», - додає пан Сергій.

Як повідомили читачі сайту «Є», в Олешині кілька разів, з невідомих причини, зникало світло. Окрім того, поблизу однієї з дільниць на стовпі виявили агітпродукцію.

Враженням від виборів у Слобідсько-Кульчиєвецькій громаді поділилась кам'янецька журналістка Наталія Яцемірська на своїй сторінці у Фейсбуці. Пані Наталія пише, що на дільницю приходили люди з іноземною «пропискою».

«На одному з виборчих округів спостерігачі виявили виборця з білоруською пропискою. Навіть білоруси вболівають за "легітимність" виборів у Слобідсько-Кульчиєвецькій громаді. Оце так!» - йдеться у дописі.

ОНОВЛЕНО: у селі Мукша Китайгородська (найбільша дільниця Слобідсько-Кульчиєвецької ОТГ) пропадало світло на дільниці кілька разів. Спостерігачі "ОПОРИ" кажуть, що "вибило високовольтну лінію, рахувати бюлетені вирішили при ліхтариках".

Інформація, щодо порушень на виборчих дільницях буде доповнюватись. Слідкуйте за оновленнями.

Читайте новини на нашому Телеграмі

Коментарі:

До теми

Популярні новини

Останні оголошення

  Так  Ні, дякую