ye-logo.v1.2
«Єдині новини» на Хмельниччині та Україні. Для цього натисніть на трансляції хмельницьких і всеукраїнських телеканалів, або слухайте радіо khm-radio.ye.ua чи radio.ye.ua
"Єдині новини" на Українському радіо

Особливості результатів виборів: перерахунки голосів і перевибори в райраді

Вибори 4300
На Хмельниччині створена 41 територіальна громада.
На Хмельниччині створена 41 територіальна громада. . Фото: автора

У неділю, 29 квітня відбулися перші вибори голів та депутатів у двох новостворених об’єднаних територіальних громадах.

Виборчі комісії оголосили результати ще вчора. У всіх громадах України окрім Білогірської. Все тому, що там представники БПП ініціювали перерахунок голосів. Різниця між представниками Аграрної партії та БПП була менш ніж у п’ятдесят голосів.

Станом на ранок сьогодні, 3 травня, за інформацією представників Білогірської селищної територіальної виборчої комісії, перерахунок проведено, протоколи підписані і результати можна вважати офіційними. Відомо, що у Білогірській громаді переміг представник «Аграрної партії» Василь Мельник, діючий голова районної ради. Із собою він «потягнув» і десять депутатів районної ради. Тепер вони мають визначитися – залишаться вони у районі, чи все таки стануть депутатами Білогірської об’єднанної територіальної громади.

«Голова районної ради, який переміг на виборах у громаді, згідно з процедурою має визначитися, написати заяву на складання повноважень депутата та голови районної ради. Теж саме стосується і депутатів. Обрані стають головою та депутатами громади, а районна рада, на черговій сесії, збирається і обирає із депутатського складу нового голову райради. На місце тих депутатів, хто пройшов за списками, проходять наступні за черговістю, а на місце самовисуванців, теоретично, мали б бути оголошені перевибори по тих округах, де немає депутатів. Але враховуючи процеси децентралізації, навряд чи хтось буде витрачати на це кошти», – каже голова Хмельницького обласного осередку Комітету виборців України Юрій Ануфрієв.

Загалом депутатський склад Білогірської громади налічує 26 депутатів. Із них 13 представників Аграрної партії, 9 – від Бютівців і 4 представники має Укроп. За даними Хмельницької облради, явка на вибори становила 67,3%.

Дещо інша ситуація у Шаровечківській громаді. Тут переміг представник «Свободи», діючий голова сільської ради Болеслав Бондар, а депутатський склад налічує 22 депутати. Із них, за інформацією новообраного голови, 10 депутатів – самовисуванці, 9 представників від БЮТу, 2 – представники РПЛ і один – від БПП.

За попередніми результатами, на перших виборах у Шаровечківській ОТГ взяло участь у голосуванні 64,4% виборців.

Варто зазначити, що на Хмельниччині створено 41 об'єднанну територіальну громаду. 
 

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення

Робота для вас

  Так  Ні, дякую