ye-logo.v1.2
23 Серпня, 2019

Виборча кампанія на Хмельниччині: які порушення фіксують спостерігачі

Наталя ГАРМАТЮК Вибори 1643
Громадська мережа
Громадська мережа "ОПОРА" спостерігає за передвиборчим процесом. Фото: автора

До поліції надійшло 21 звернення, пов’язане із виборчим процесом.

Майже два місяці минуло, як офіційно розпочалась передвиборча кампанія. Спостерігачі Громадянської мережі «ОПОРА» зафіксували чимало фактів порушення виборчого законодавства. Серед найпоширеніших - розповсюдження агітаційної продукції без вихідних даних, проведення агітаційних заходів у навчальних закладах.

«Загалом перебіг виборчої кампанії в Хмельницькій області відбувається спокійно, немає якихось силових протистоянь. Починаючи з січня ми фіксували агітаційну продукцію без вихідних даних, тобто, був період, коли кандидати реєструвались, але продовжувала висіти їх реклама без вихідних даних. Зараз, згідно із нашими спостереженнями, агітаційна матеріали приведені у від»повідність до законодавства», - каже Андрій Попик, координатор спостереження Громадянської мережі «ОПОРА» в області.

За його словами, ще однією особливістю цієї виборчої кампанії є агітаційні заходи в навчальних закладах. «Опора» фіксувала випадки, коли в одній зі шкіл Віньковецького району представник кандидата в президенти проводив зустріч на тему подій на Майдані із вчительським колективом й учнями та одночасно агітував голосувати за окремого кандидата.

«21 лютого учнів та викладачів Хмельницького центру ПТО сфери послуг зібрали в актовому залі для зустрічі з депутатом обласної ради і представником одного із кандидатів в президенти на зібранні також проводили агітацію. При виході із залу роздавали агітаційну продукцію», - додає Андрій Попик.

Ще одне порушення зафіксували 25 лютого, коли в актовому залі Хмельницького обласного ліцею-інтернату зібрали працівників навчального закладу і слухачів курсів де представник держвлади, з-поміж іншого, розказував про досягнення окремого кандидата в президенти.

Загалом за період передвиборчої кампанії до поліції надійшло 21 звернення, пов’язане так чи інакше із виборчим процесом. Жодного кримінального провадження не було відрито, складено п’ять протоколів про адмінправопорушення, які скеровані до суду.  

Читайте новини на нашому Телеграмі

Коментарі:

До теми

Популярні новини

Останні оголошення

  Так  Ні, дякую