ye-logo.v1.2

Кандидат у депутати Хмельницької облради частково оскаржив дії обласної виборчої комісії

Вибори 2279
ЦВК зобов
ЦВК зобов'язало обласну ТВК розглянути скаргу кандидата від ВО «Батьківщина» Вячеслава Антонюка. Фото: cvk.gov.ua

З відповідною скаргою Вячеслав Антонюк звернувся у Центральну виборчу комісію.

Кореспонденти сайту «Є» вже писали про ситуацію, яка склалася навколо Вячеслава Антонюка — кандидата у депутати від ВО «Батьківщина» до Хмельницької обласної ради. Він переконаний, що не був обраний до облради на цьогорічних місцевих виборах через розбіжність у 200 голосів між протоколами дільничних виборчих комісій та Хмельницької міської територіальної виборчої комісії. Кандидат навіть називає таку помилку в проколі ТВК спробою фальсифікувати вибори. Тому Вячеслав Антонюк спробував оскаржити дії міської та обласної ТВК у судах. Однак його вимоги задовольнити частково.

Сьомий апеляційний адміністративний суд, який розташований у Вінниці, постановив, що Хмельницька міська ТВК має виправити помилку у 200 голосів. Проте суд відхилив вимоги Вячеслава Антонюка транспортувати новий уточнений протокол у Хмельницьку обласну ТВК і відповідно змусити її членів розглянути документ.

Відповідно голова Хмельницької обласної територіальної виборчої комісії Віталій Афадєєв тоді пояснив кореспондентам сайту «Є», що складання нового уточненого протоколу не вплине на остаточні результати виборів до Хмельницької облради. Бо на обласну ТВК суд не покладав ніяких зобов’язань.

Така ситуація не влаштувала Вячеслава Антонюка й він 30 листопад подав скаргу на дії міської та обласної ТВК до Центральної виборчої комісії України. Та частково задовольнила вимоги кандидата. Про це свідчить постанова ЦВК від 3 грудня.

За її текстом, 26 листопада на виконання рішення суд міська ТВК склала уточнений протокол щодо підсумків голосування в межах виборчого округу №6, що охоплює Хмельницьку міську територіальну громаду. Однак представники комісії не транспортували новий документ в обласну ТВК. Тому Вячеслав Антонюк вважає таку бездіяльність міської комісії протиправною.

Як наслідок 27 листопада він поскаржився на бездіяльність міської комісії в обласну. Проте станом на 30 листопада він не отримав жодної відповіді й тому звернувся у ЦВК.

Голова обласної комісії Віталій Афадєєв у листі, надісланому 1 грудня у ЦВК, пояснив причини такої ситуації. Зокрема, Сьомий апеляційний адміністративний суд не зобов’язував транспортувати уточнений протокол. Тому скарга Вячеслава Антонюка від 27 листопада була йому повернена без розгляду, адже її вимоги не відповідають чинному виборчому законодавству. Але у відповіді також зазначено, що скаржник може повторно звернутися в обласну ТВК.

Зрештою представники ЦВК постановили частково задовольнити вимоги Вячеслава Антонюка. Зокрема, визнали дії або бездіяльність обласної ТВК протиправними щодо не розгляду скарги від 27 листопада. Відповідно представників комісії зобов’язали розглянути її. У задоволені решти вимог Вячеслава Антонюка, наприклад зобов’язати обласну ТВК встановити точні результати голосування до облради, — відмовлено. Причиною цього стало, що такі вимоги є наслідком не розгляду поданої 27 листопада кандидатом скарги.

«Таким чином решта вимог скарги Антонюка В.В. ґрунтується на нерозглянутих Хмельницькою обласною територіальною виборчою комісією вимогах його скарги, поданої 27 листопада 2020 року. Порушені у них питання мають бути вирішені за наслідками розгляду вказаною обласною територіальною виборчою комісією зазначеної скарги», — зазначено у постанові ЦВК.

До теми: Ще один нардеп відмовився від депутатства у Хмельницькій облраді

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую