ye-logo.v1.2
27 Жовтня, 2020

Роль материнки в профілактиці онкозахворювань

Здоров'я 2394
Фото: http://zeleni-liki.ru

Сьогодні вчені багато говорять про роль селену в профілактиці онкозахворювань.

 В аптеках з’являються дороговартісні препарати. Але за твердженнями лікарів-онкологів чемпіоном серед рослин по вмісту селену є звичайна материнка – 50 мкг/г. Добову потребу організму в мікроелементіможна задовольнити 1 ч. л. трави материнки, додаючи її у будь-який чай. Але пам’ятайте, що цукор і солодощі легко виводять селен із організму.
Отже, чай з материнкою краще пити без цукру. Материнка росте в мене на ділянці вже багато років. І в лісі я її збираю й іншим раджу, особливо жінкам, тому що вона полегшує стан в період клімаксу, через це в народі її й називають ласкаво материнкою.
Материнка врятує вас влітку при кишковій інфекції і взимку під час грипу та застуди. Вона володіє протизапальним, знеболювальним, потогінним і відхаркувальним засобами. 2 ст. л. сухої трави заливаю 200 мл окропу, нагріваю на водяний бані 15 хвилин, настоюю годину, проціджую, сировину віджимаю. П’ю теплим по 100 мл два рази на день за 20 хвилин до їжі. Якщо замість води використовувати молоко, то отримаємо дуже гарний засіб від хриплості. Вип’єш такого напою і спиш, наче немовля. Крім того, використовую материнку і в кулінарії. Зварене з гіллячками материнки м’ясо набуває приємного, особливого смаку, а бульйон заспокоює нервову систему і допомагає при кашлі. У гарбузі також багато селену, тому гарбузова каша, зварена з гіллячками материнки, вдвічі підсилює профілактику онкозахворювань, і додає пікантного аромату цій страві. Також готую цілющий настій, змішаний 1:1 з лушпинням цибулі, який надає аромату вранішній чашці кави і стимулює виділення інсуліну.

Готую сировину так: квітучі частини рослини і частини з листками зрізаю довжиною до 20 см, сушу тонким шаром у приміщенні. Потім листя та квіти злегка протираю, грубіші стебла видаляю. Зберігаю в щільно закритому посуді. Посадіть материнку окрай грядок – вона буде відлякувати мурах і інших шкідливих комах. До речі, материнкою корисно пересипати одяг, щоб зберігати його від молі.

Лідія КРИСАНЬ, мікробіолог. м. Черкаси.

Коментарі:

До теми

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Інформація з інших ресурсів

Останні оголошення
  Так  Ні, дякую