ye-logo.v1.2

Плюси і мінуси хмельницької медицини

Здоров'я 3004
Фото: khmelnytsky.com

Засідання колегії управління охорони здоров’я Хмельницької міської ради, на якому обговорено підсумки діяльності галузі за 2012 рік, відбулося днями у конференц-залі міської дитячої лікарні.

Як фнформує Хмельницька міська рада, у роботі колегії взяли участь заступник міського голови Григорій Давиденко, директор департаменту охорони здоров’я Хмельницької обласної державної адміністрації Наталя Свестун, члени колегії, головні міські позаштатні спеціалісти, керівники лікувально-профілактичних закладів міста, заступники головних лікарів з медичних питань.
З доповіддю про підсумки роботи та перспективи реформування медичної галузі міста виступив начальник управління Михайло Василишин.
Начальник управління звернув увагу присутніх на те, що комплексним показником роботи галузі охорони здоров’я є демографічна ситуація, яка дещо покращилась у порівнянні з минулим роком.
Впродовж останніх п’яти років населення міста поступово збільшується і станом на перше січня 2013 року постійне населення міста складає 260 869 мешканців, у цьому числі 213 669 – дорослі та 47 200 – діти.
Михайло Йосипович також відзначив, що у порівнянні з 2011 роком на 7,4% збільшилася народжуваність і складає 12,2 на 1 тисячу населення, або 3176 дітей.

Чисельність населення старше 18 років впродовж останніх 5 років має тенденцію до зростання і складає в 2012 році 213669 осіб або 81,9%. Трудовий потенціал міста в 2012 році зменшився на 0,8% у порівнянні з попереднім роком і складає 62,3% випадків від всієї чисельності хмельничан.
Смертність населення в 2012 році складає 9,5 випадків на 1 тисячу населення. Цей показник є дещо більшим, ніж у 2011 році.
У місті відмічається впродовж останніх 5-ти років природній приріст населення. В 2012 році цей показник складає 2,67 на 1 тисячу населення і на 10% вище показника 2011 року.
Основними пріоритетними напрямками роботи галузі в 2013 році визначені: поліпшення стану громадського здоров'я шляхом поступового зниження рівня захворюваності населення за основними віковими демографічними групами та за певними хворобами; зниження рівня захворюваності на серцево-судинні і судинно-мозкові хвороби; зниження рівня смертності немовлят; збільшення питомої ваги захворювань, виявлених вперше на ранніх стадіях; покращення доступності населення до первинної медико-санітарної допомоги шляхом створення амбулаторій загальної практики-сімейної медицини.
Про стан надання медичної допомоги новонародженим та дітям молодшого віку детально поінформувала у своєму виступі головний спеціаліст управління охорони здоров’я – головний спеціаліст управління - міський педіатр Ірина Кондратюк.
З об’єктивним аналізами роботи терапевтичної служби виступила головний спеціаліст управління охорони здоров’я – міський терапевт Аліна Костенко, яка звернула увагу присутніх на необхідність проведення активної роботи щодо раннього виявлення та систематичного лікування захворювань всієї терапевтичної групи, особливо захворювань серцево-судинної системи та цукрового діабету.
Досягнення та недоліки в роботі хірургічної служби відзначив у виступі міський позаштатний хірург Іван Омелянчук.В 2012 році зросла кількість операцій за рахунок розширення спектру та кількості оперативних втручань з використанням ендоскопічної техніки та малоінвазивних методик.
Плани реформування закладів у 2013 році озвучили у своїх виступах головні лікарі Хмельницької міської поліклініки №2 Наталія Романовська, Хмельницької міської лікарні Володимир Розгонюк та Хмельницької міської дитячої лікарні Іван Гуцул.
Основні питання щодо фінансування галузі проаналізувала заступник начальника управління охорони здоров’я з економічних питань – головний бухгалтер Олена Власюк. Олена Анатоліївна зазначила, що бюджет галузі охорони здоров’я на 2012 рік був затверджений в сумі 169 мільйонів 420 тисяч 200 гривень. Фактичні витрати склали 166 мільйонів 217 тисяч 600 гривень, що відповідає 98,1% від річного галузевого бюджету проти 99,9%, які були освоєні в 2011 році. В цілому, у звітному році мало місце збільшення видатків на галузь у порівнянні з 2011 роком на 21 мільйон 568 тисяч гривень, або на 14,5%. Фактично більше профінансовано на 12,5%.
З об’єктивною критикою щодо роботи управління та галузі за даними рейтингових показників охорони здоров’я Хмельницької області виступив заступник міського голови Григорій Давиденко та висловив сподівання на покращення результатів в 2013 році.
Директор департаменту охорони здоров’я Хмельницької обласної державної адміністрації Наталя Свестун проаналізувала діяльність галузі охорони здоров’я міста, подякувала за роботу в 2012 році всім працівникам галузі наголосивши, що від результатів діяльності медичних працівників міста Хмельницького залежать показники роботи галузі охорони здоров'я всієї області. 

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення
  Так  Ні, дякую