ye-logo.v1.2

Як “вичислити” та лікувати гайморит?

Здоров'я 14234
Фото: kpoxa.info

Якщо нежить триває довше тижня, супроводжується головним болем і відчуттям важкості в ділянці чола або вилиць, швидше за все, банальний риніт обернувся грізним гайморитом.

 А це вже не дрібниця! Терміново до лора! Адже самому відрізнити одне від іншого дуже не просто. Спочатку, жодних тривожних ознак організм не подає. На початковій (катаральній) стадії гаймориту хворому докучають густі, прозорі виділення з носа, він постійно закладений. Температура трохи підвищується (до +37-37,3°С), а очі сльозяться. Спостерігається слабкість та занепад сил. Загалом все, як при звичайній застуді. З незвичайних проявів хіба що неприємні відчуття важкості над очима і переніссям. Запущений катаральний гайморит може перейти в гнійну стадію. У цьому випадку всі ознаки запалення (біль, підвищена температура) стають виразнішими, з'являються зеленуваті каламутні виділення з носа. Але іноді людина відчуває лише сильний головний біль. Тому встановити точний діагноз повинен лише лікар. Лише він може вирішити, чи потрібен хворому рентгенівський знімок або комп'ютерна томографія, або ж діагностичний прокол пазух носа.

Чим далі, тим болючіше
Катаральний гайморит лікують, як правило, антибіотиками. Для зменшення набряку слизової носа використовують судинозвужувальні та антигістамінні препарати. При гаймориті середньої важкості, особливо в тих випадках, коли є множинні ураження пазух, може застосовуватися метод “ЯМИК”: за допомогою синус-катетера, введеного в порожнину носа, створюється то позитивний, то негативний тиск, що допомагає відкачувати гній із пазухи і видаляти його шприцом. Плюс методу - повна відсутність болю. Однак він менш ефективний, ніж традиційна пункція. Адже жодним іншим способом, окрім проколу, не можна ввести інструменти безпосередньо в гайморову пазуху, де містеться осередок інфекції. Тому, якщо хвороба перейшла в гнійну форму, найнадійніший засіб - це прокол пазухи і промивання її розчинами антисептиків із подальшим введенням антибіотиків. Додатково при гострому синуситі застосовуються фізіопроцедури: УВЧ, УФО, лазеротерапія. При хронічному гаймориті для профілактики загострень ефективні альтернативні способи. До прикладу, народна фітотерапія.

Народна медицина проти гаймориту
Лаврове листя. В емальовану каструлю покладіть три пачки лаврового листя. Залийте водою так, щоб вона накрила лаврове листя, і доведіть до кипіння, але не кип'ятіть. Потім опустіть у відвар чисту серветку, можна вафельний рушник. Вийнявши її і відтиснувши, покладіть серветку на перенісся і лобову частину. Накрийте голову і обличчя махровим рушником, щоб довше зберегти тепло. Потім візьміть другу суху серветку і зробіть із нею те ж саме. Міняйте серветки, поки відвар лаврового листа буде гарячим. Його має вистачити на три процедури - на три дні. Таким же чином лікуєтеся й наступні шість днів. Процедури краще проводити ввечері, перед сном. Пазухи очистяться, і ви перестанете страждати.
Ментол сухий. Ментол сухий в крупинках необхідно всипати в посуд з окропом. Потім потрібно вкутати голову і дихати носом над посудом. Продовжуваи доти, поки рідина парує.
Картопля у “мундирі”. Потрібно відварити картоплю в “кожушках”, потім злити воду. Накрити голову над посудом і дихати парами картоплі.
Йод і марганець. Роблять промивання носа протягом дня за допомогою великого шприца без голки або маленької груші, з додаванням крапельки настоянки йоду, або злегка підфарбовують воду марганцівкою.
Яйце. Ділянку гайморових пазух прогрівають вареними яйцями. Їх у гарячому стані необхідно загорнути у серветку, зручно пристосувати з обох боків носа і тримати до повного охолодження. Таке прогрівання краще робити на ніч.

Підготувала Світлана ЯСЬКОВА.

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую