ye-logo.v1.2

Наталя Довгалюк: «Весняна слабкість - це недуга, яка може перейти у хронічне захворювання»

Здоров'я 4308
Наталя Миколаївна радить не затягувати хворобливий стан.
Наталя Миколаївна радить не затягувати хворобливий стан.. Фото: з архіву редакції

Прийшла довгождана весна. Однак радості від неї поки що не дуже багато, оскільки після холодних зимових місяців більшість з нас почувається, наче витиснутий лимон.

 Мало того, починається весняна хандра, і вже не тішать ні пташиний спів, ні тепле сонечко.
Як пережити цей важкий для багатьох період, радить завідуюча першим терапевтичним відділенням міської поліклініки №4 Наталя Довгалюк:

- Скоріш за все, причина такої слабкості в застудах, перенесених взимку, в неправильному харчуванні, адже в холод ми вживаємо багато м’яса, ковбас, смаженого, жирного і рідко балуємо себе вітамінами. А ще - знижена фізична активність, адже, прийшовши з роботи ми, зазвичай, після ситної вечері влягаємося біля телевізора.
Цього досить, аби навесні почуватися не дуже добре. Чому? Знижується тонус судин, порушується робота внутрішніх органів, з’являється чутливість до змін погоди. Переїдання та малорухомий спосіб життя призводять до зайвої ваги, болю в суглобах та спині. Так що весняна слабість не настільки нешкідлива, як нам здається. Слабкість - це недуга, особливо, якщо ці симптоми тривають більше двох-трьох тижнів, причому, наростають. І якщо такий стан вас турбує, потрібно вживати заходи, оскільки можна підірвати здоров'я і навіть «заробити» хронічні захворювання.
В більшості випадків зробити це можна самостійно.
Найперше, незважаючи на втому, яка іноді валить з ніг, побільше рухайтеся. Забудьте про ліфт, а вільний час намагайтеся тратити на активний відпочинок на свіжому повітрі, що одразу ж додасть вам бадьорості.
Що стосується харчування, обмежте м'ясо, оскільки для втомленого зимовими місяцями організму це - навантаження. Краще віддайте перевагу рибі та курятині. Включіть у раціон овочі, фрукти, цитрусові.
Велике значення мають сніданки. І якщо ви працюєте головою, вам ідеально підійдуть фрукти, горіхи, мед. Якщо ж фізично, можете додати рибу, курку, сир, яйця.
Не забувайте про те, що недостатня кількість рідини теж може призводити до хронічної втоми. Тому бажано пити не менше 7-8 склянок води на день. Замінити воду можна соками (хоча б одна склянка має бути сік-фреш) та зеленим чаєм. А от енергетичні напої навпаки зневоднюють організм.
Сон. Спати раджу не менше і не більше семи годин. Якщо більше - це вже недобре, оскільки доведено, що після семи годин сну організм уже не відпочиває, а дрімає. Тож вставайте, зробіть легку зарядку і - під теплий (бажано - прохолодний) душ. Дуже добре було кілька разів на тиждень ходити в басейн, де під час купання працюють усі м’язи, навіть ті, які зазвичай ми майже не задіюємо.
Щоб не було депресії, впускайте в квартиру побільше світла. Поки що пацієнтів з весняними депресіями мало, оскільки дуже довго лежав сніг, а коли все навколо стане сірим, психологічний стан навіть тих, хто не страждає на депресії, погіршується.
Вирватися з весняної слабкості допоможуть і полівітаміни. В першу, чергу це вітаміни групи В. Вітамін С зміцнить імунітет, що ослаб за зиму. Бета-каротин, вітаміни С та Е, селен, цинк нейтралізують дію токсинів та шлаків. Магній підвищить вашу стійкість до стресів. В аптеках можна прочитати склад полівітамінів і обрати те, що вам більше підходить.
Із недорогих, але дієвих препаратів можу порекомендувати: декамевіт, гексаніт, ундевіт, супрадин. Дітям раджу кіндербіовіталь, оліговіт.
Щодо посту, це справа відносна. Будь-який священик скаже вам, що найперше треба очистити душу і думки. А якщо раз на тиждень ви обмежите себе в якихось продуктах, це буде дуже добре. Якщо ж витримувати повний піст, вилізе стільки болячок, що потім ми кілька місяців працюємо в авральному режимі, оскільки від такого посту страждають всі органи.

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую