Гаряча тема:
- Війна
Вчені: бути волонтером - добре для серця
Навіть у молодому віці люди, які займаються волонтерством, мають здоровішу серцево-судинну систему, а деякі показники серцевої діяльності стають кращими вже після 10 тижнів участі у волонтерських програмах.
Саме такого висновку дійшли вчені з Нью-Йорка.
На думку експертів, дослідження доводить, що допомога іншим не тільки змушує почуватися добре у душі, а й чинить позитивний вплив на фізичне самопочуття і добробут. За словами дослідниці Ханни Шрайєр, ті добровольці, які повідомили про зростання співчуття та альтруїзму у ставленні до інших людей, помітили також поліпшення із серцево-судинними хворобами.
Всього у дослідженні взяли участь 106 підлітків, яких поділили на дві групи. Одна група займалася волонтерством регулярно протягом 10-ти тижнів. Інша група перебувала в очікуванні на волонтерську діяльність. До і після дослідження, вчені виміряли у добровольців індекс маси тіла (ІМТ), холестерин, а також запалення, які чинять вплив на здоров'я серцево-судинної системи. Вони також оцінили рівень почуття власної гідності волонтерів, психічного здоров'я, настрій і здатність співпереживати. Волонтерська група, яка протягом однієї години на тиждень працювала із дітками початкової школи, мала менший рівень запалення та холестерину. В них також було зафіксовано нижчий ІМТ, на відміну від студентів, що перебували в очікуванні на волонтерство.
За словами Ханни Шрайєр, перші ознаки захворювання серця можуть почати з'являтися у підлітковому віці, і попередні дослідження показують, що психосоціальні фактори, такі як стрес, депресія і благополуччя, відіграють певну роль у його розвитку. У свою чергу, літні люди, які допомагають іншим, мають кращу якість життя та менше страждають на депресію.
Пдготувала Наталя СІДОВА.
Тільки зареєстровані користувачі мають змогу залишати коментарі!
Будь ласка, зареєструйтеcя або виконайте вхід під своїм акаунтом!
Переваги зареєстрованих користувачів
Зареєстровані користувачі користуються перевагами: