ye-logo.v1.2

Здоровим бути модно!

Здоров'я 3558

«Клініка, дружня до молоді» дає юнакові чи дівчині шанс вирішити свою «інтимну» проблему конфіденційно, без нав’язливих повчань та моралізаторства

У нашому суспільстві, як і у державі, дуже багато проблем. Одна з найважливіших – здоров’я нації. Його нібито і оберігають працівники поліклінік, лікарень, проте вирішальним чинником є профілактика захворювань, поінформованість про них, здоровий спосіб життя.
Для молоді нині характерні такі риси, як прагнення до ризику, до всього нового та невідомого, у тому числі й до експериментів з наркотиками, алкоголем, раннім початком статевих стосунків. Все це негативно впливає на їхнє здоров’я та викликає низку соціальних проблем. І зупинити поширення ВІЛ/СНІДу та інших проблемних явищ буде неможливо, допоки нам не вдасться досягти такого рівня профілактичної освіти підлітків, який дозволить захистити їх від впливу негативних явищ. Саме це і спонукало до розвитку таких «дружніх до молоді» служб – «клінік, дружніх до молоді», які могли б задовольнити потреби в наданні необхідної інформації та медичної допомоги. Одна з таких установ є і у нас в Хмельницькій обласній дитячій по-ліклініці.
«Вже шостий рік поспіль на базі Хмельницької обласної дитячої поліклініки діє «Клініка, дружня до молоді», – розповідає керівник клініки, завідувачка Хмельницької обласної дитячої консультативної поліклініки Ольга Лиса. – Втім, не всі під-літки знають, чим вона від-різняється від звичайної поліклініки. А різниця значуща. Перевага подібних закладів в тому, що тут підлітки від 12 до 18 років можуть отримати безкоштовну анонімну допомогу. Ніхто не буде сповіщати ні бать-ків, ні педагогів про ті проблеми, з якими до нас звернувся підліток. Сюди можна прийти і поспілкуватися, скажімо, про непорозуміння в сім’ї або в колі друзів. Наші кваліфіковані спеціалісти (вони, до речі, пройшли спеціальну підготовку по програмі ЮНІСЕФ) допоможуть розібратися в складній ситуації та знайти оптимальний вихід. Щоправда, іноді нам доводиться розмовляти з іншою стороною, але лише за згодою підлітка, який до нас звернувся».
Як зізнається Ольга Богданівна, потрапляють до клініки і з іншими проблемами. Наприклад, багатьох нині хвилюють питання, пов’язані з інтимним життям. І їм також завжди допоможуть спеціалісти клініки: гінеколог, психолог, педіатр, дерматовенеролог.
Цікаво, що до клініки частіше звертаються дівчата: їх приходить вдвічі більше, аніж юнаків.
Окрім того, що в клініці можна отримати спеціалізовану медичну допомогу, можна ще й стати обізнаним та психологічно готовим до будь-яких труднощів. Спеціалісти клініки часто проводять консультації, семінари, тренінги як в обласній дитячій лікарні, в Хмельницькому медучилищі, а також у райцентрах області.
«Саме незнання того, як можна вирішити проблему, призводить до 80 відсотків захворювань та їх наслідків, які нині зустрічаються у підлітків, – впевнена Ольга Лиса. – Тому фахівці клініки намагаються підвищити рівень медичної підготовки наших підлітків, щоб вони мали спокійне та здорове життя».
Тож якщо у вас виникла проблема, з котрою ви не маєте з ким поділитися чи не можете вирішити, завітайте до клініки, дружньої до молоді. Вона працює у Хмельницькій обласній дитячій поліклініці у понеділок, вівторок та четвер з 15.00 до 18.00. Або телефонуйте 4-16-40.

Наш консультант – Ольга ЛИСА,  керівник «Клініки, дружньої до молоді» завідувач Хмельницької
обласної дитячої консультативної поліклініки.

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення

Робота для вас

  Так  Ні, дякую