ye-logo.v1.2

Фітокосметолог Ірина Поспєлова: «Користуючись натуральною косметикою, ви не лише збережете своє обличчя молодим, але й гаманець повним»

Здоров'я 5876
Дмитра Скрипника
Ірина Поспєлова відмовилася від «хімії» на користь органіки.. Фото: Дмитра Скрипника

Дитяча косметика, антивікові креми для обличчя та тіла, шампуні, мило, пінки для вмивання, бальзами для губ, маски для обличчя та навіть парфуми...

 І це далеко не повний перелік косметики, яку власноруч у домашніх умовах виготовляє хмельничанка Ірина Поспєлова. І всі ці, милі серцю кожної жінки, засоби зроблені без жодного консерванту хімічного інгредієнта чи бодай сполуки. Вся Іринина косметика органічна та безпечна. Достатньо придивитися до ідеального обличчя дівчини, якого не торкалися тональний крем чи пудра, щоб переконатися: аби досягти природної краси, таки варто відмовитися від дорогих улюблених засобів. «У моєї маленької донечки Даринки алергія на харчові продукти, медикаменти, пральні та косметичні засоби, – ділиться фітокосметолог. – Півтора року ходіння до різних лікарів та прийом різноманітних препаратів не дали бажаних результатів. З обличчя дитини не сходили висипання, червоні плями та гнійнички, шкіра лущилася та свербіла. А оскільки магазинна косметика містить лаурит сульфат натрію (таким засобом, до слова, миють танки), парабени, емульгатори нерослинного походження, консерванти і хлор, півроку тому я ризикнула створити для неї масажну олійку та дитячий шампунь на основі алое та календули. Вже через три місяці щічки Даринки стали гладенькими та чистими від прищиків. Потім, натхненна таким гарним результатом, я поступово почала виготовляти інші засоби для дитини, для себе та для чоловіка (він у мене також алергік). Нині повністю перейшли на органіку».

Убтан – революція в світі фітокосметології
Ірина завжди захоплювалася фітотерапією, перечитала безліч тематичних книжок. Фітокосметолог впевнена, що найкоротший шлях до краси – це системність. Дуже важливо доглядати за шкірою правильно, дотримуючись відповідних обов’язкових етапів. А це очищення, тонізування та живлення (зволоження). Головну увагу дівчина приділяє убтанам – східним сухим сумішам для «вмивання». «Ні для кого не секрет, що наша шкіра має пори, в яких і накопичується весь жир, бруд та пил, – каже Ірина. – Нещодавно я відкрила для себе убтани. Їх справедливо вважають системою «все в одному», адже вони можуть служити милом для тіла, скрабом чи маскою для обличчя. Але головна відмінність від маски, яку можна робити лише двічі-тричі на тиждень, полягає в тому, що убтан можна використовувати двічі-тричі на день. Він має простий склад і жодних протипоказань, саме тому є безпечним для дітей.
Походить убтан із Індії. Цей аюрведичний засіб там використовують у церемонії весільного обряду для надання шкірі нареченої особливої краси, пружності, шовковистості та чутливості. Індійці застосовують для його створення трави, листя, коріння, борошно, горіхи. По суті, це мікроскопічний скраб-пілінг на основі суміші різного борошна та пудри. Це може бути овес, кукурудза, горох, нут, рис. Я змелюю все на кавомолці. А ось пудру замовляю через Інтернет, бо в нас, на жаль, не знайдеш у продажу пудру іриса, амли чи ашваганди. Але вони не є обов’язковими інгредієнтами, адже давно відомо, що наш організм краще сприймає ті продукти, які ростуть у нашій кліматичній зоні. Дуже добре додавати в убтан спеції. Кориця, до прикладу, відбілює й бореться з пігментацією. Корінь солодки, календула, м’ята та евкаліпт – чудові антисептичні засоби. Трава також сушиться та перемелюється. Убтан використовувати дуже просто. 1 ч. л. засобу потрібно насипати в долоньку і розвести водою (до консистенції сметани). Можна змішувати його з мінеральною або квітковою водою, з натуральним йогуртом чи кефіром. Останній варіант ідеальний для створення маски для обличчя. І, що дуже важливо, оскільки убтан сухий, термін його придатності – до трьох років».

Візьміть у дорогу замість вологих серветок пляшечку органічного тоніку
«Тонік – це засіб, який не лише тонізує шкіру та звужує пори, – запевняє дівчина. – Якщо правильно підібрати інгредієнти, за його допомогою можна відбілити шкіру, позбутися пігментації та досягнути матовості обличчя. Крім того, це найкращий очищувальний косметичний засіб у дорозі. Саме тонік має бути в жіночій сумочці, а не вологі серветки, які абсолютно не видаляють бруд та пил з обличчя. Я роблю тоніки без спирту та консервантів, тому без остраху використовую їх і для дитини. Зберігаються вони до трьох місяців. Головне, щоб не стояли на сонці. Якщо убтан розширює пори й очищує їх із середини, то тонік звужує, попереджаючи потрапляння бруду. Лише після цих двох процедур шкіру можна зволожувати. Крем у домашніх умовах зробити також не складно. Якщо олію збити з водою, суміш гусне на очах та робиться білою. Технологія схожа з приготуванням домашнього майонезу. Для того, щоб така живильна суміш довше зберігалася, додаються емульгатори рослинного походження – це кокосова олія, олія ші, олія какао тощо.

Вдома можна проводити навіть ламінування волосся
«Згадайте, що у нашому дитинстві банний день був у неділю і волосся ми мили раз на тиждень. І воно не забруднювалося! Сучасні мильні засоби пошкоджують структуру волосся, з’являються мікротріщинки, в яких накопичується бруд. Саме тому ми миємо голову мало не щодня. Це дуже хитрий хід виробників для постійної реалізації своєї продукції, – переконана Ірина. – Спочатку мені важко було перейти на органічні шампуні – вони погано піняться, але результат не змусив на себе чекати. Вже за місяць волосся набуло такого вигляду, ніби після салону. Вдома можна робити навіть ламінування волосся. Для цього слід взяти 1 ч. л. олії кокоса, розігріти її, намастити на пасма, одягнути целофан, а зверху – рушничок. Зранку голову помити. Потім розвести 2 ч. л. желатину холодною водою, зачекати, щоб набухнув, додати 1:1 бальзаму для волосся (навіть можна звичайного, яким звикли користуватися!). Нанести на пасма й потримати 10-15 хвилин. Результат вас вразить. Можна сміливо йти зніматися в рекламі шампунів! Такий засіб зміцнює ламке та посічене волосся, надає йому блиску та шовковистості, воно стає «живим».


Декілька рецептів від Ірини Поспєлової

Бальзам для дуже сухих губ та рук
1 ч. л. бджолиного воску, 1 ч. л. будь-якої базової олії (жожоба, оливкова)
0,5 ч. л. ланоліну (продається в аптеці), капсула вітаміна Е (омолоджує шкіру губ), капсула вітаміну А (заживляє тріщинки, живить шкіру губ). Краще в аптеці купувати вітаміни в желатинових капсулах, а не в ампулах, оскільки вони є жиророзчинними. За бажанням можна додати 0,5 ч. л. меду та 5-8 крапель ефірної олії (апельсина). Віск, олію, ланолін та мед поставити на водяну баню, розігріти до повного розчинення
компонентів, зняти з вогню. Додати вітаміни та ефірну олію, розмішати до розчинення косметичним шпателем або ложкою. Розлити в підготовлену тару (чисто вимиту, висушену, оброблену спиртом). Підійдуть баночки з-під вазеліну чи іншого крему. Залишити до повного затвердіння.

Комплекс для росту і зміцнення вій
Спочатку слід підготувати тару: ретельно помити старий тюбик від туші й просушити його. Змішати по 0,5 ч. л. реп’яхової, рицинової,
мигдальної та персикової олії. Додати вітамін А (ретинола ацетат, продається в аптеці, жиророзчинний). Знову перемішати та перелити в тюбик. Застосовувати двічі на день – ввечері перед сном (на чисті вії) і зранку перед використанням бросматика. Зберігати в холодильнику 4-6 місяців.

Універсальний тонік для всіх типів шкіри
2-3 листочки вазона алое помити, просушити, поставити зрізом донизу, щоб зійшла гіркота. Потім подрібнити та витиснути сік. Додати відвар із різних трав: взяти по 0,5 ч. л. ромашки, календули, лаванди, меліси та липи, залити 200 мл окропу і поставити на водяну баню на 15 хвилин. Потім охолодити, процідити через марлю. До трав’яного відвару та соку алое додати ефірну олію лаванди (декілька крапель), перелити у флакон. Зберігати в холодильнику 2-3 тижні.

Органічні маски для обличчя
Суха шкіра: блакитна, рожева, біла глини + відвар ромашки, оливкова олія, молоко і мед = консистенція сметани. Нанести на обличчя на 15 хвилин і змити теплою водою. Суха шкіра любить олію персика, лісового горіха, зародків пшениці.
Жирна шкіра: зелена, рожева, червона, біла глини + міцний зелений чай, мінеральна вода без газу і 10 крапель лимонного соку. Використовувати, як в попередньому варіанті. Для жирної шкіри також підходить мигдальна олія та олія рисових висівок і макадамії.
Проблемна шкіра (прищі, камедони): жовта та сіра глини + відвар календули і ромашки. Проблемній шкірі допоможуть бавовняна олія, календула,чайне дерево.
Зріла шкіра (омолодження): червона, марокканська, зелена, морська глини + кава, зелений чай.

Для виготовлення косметичних засобів знадобляться олії, трави, коріння, борошно та глина.


Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую