ye-logo.v1.2

Як приморити черв'ячка

Здоров'я 2791

У побуті поширена думка, ніби глисти заводяться лише у тих, хто не миє руки перед їжею. Тобто, не дотримується елементарних правил гігієни.

 «Це глибоко помилкова думка, – вважає лікар-інфекціоніст Микола Кравченко. – Джерелом гельмінтів можуть бути непросмажене м'ясо, погано промиті овочі та фрукти, а також будь-які продукти, що продаються без упаковки. Переносять паразитів усі літаючі і повзаючі комахи і, на жаль, домашні улюбленці, такі, як собаки і кішки. Звичайно, особливо схильні до зараження діти, але часто і дорослі страждають від нез'ясовних, із їхньої точки зору, напастей.  Я давно займаюся лікуванням гельмінтних захворювань, і вважаю, що майже усі хвороби мають під собою паразитарну основу. Але паразит не відразу включає механізм розвитку тієї або іншої хвороби. Глисти виходять на «бойову арену» тільки тоді, коли знижується імунітет, скажімо, після елементарної застуди».

Ознаки зараження
«У людини спостерігається слабкість, вона різко худне або, навпаки, товстішає незрозуміло чому, починає страждати від головного болю, проносів або закрепів, – продовжує лікар. – Шкірні хвороби – псоріаз, нейродерміт, герпес і навіть звичайні прищі – також показник, що в організмі «не чисто». Нерідко прояви гельмінтозу можуть бути абсолютно нестандартними. До речі, у людей, яким була зроблена операція з видалення апендициту, глисти з'являються частіше – у відростку сліпої кишки виробляються життєво необхідні вітаміни. При його видаленні механізм вироблення цих речовин порушується, що призводить до зниження імунітету.
Звісно, за наявності хворобливих проявів необхідно звернутися до лікаря і пройти обстеження, але... сучасна діагностика показує, що навіть у цілком здорових людей є хоча б невелика кількість паразитів. Ось чому кожному важливо піклуватися про підтримку здатності організму протистояти непрошеним гостям».

Чого вони не люблять
«Їжте більше усякої зелені, а також помаранчевих овочів – моркву і гарбуз, – каже Микола Вікторович. – З плодів корисні диня, хурма, обліпиха, гранат. Боротися з дисбактеріозом допоможуть молочнокислі продукти, збагачені біфідобактеріями, аци-дофільною паличкою та іншими корисними мікро-організмами».

Підтримаємо селезінку
«Селезінка виробляє особливу гіркоту, яку паразити дуже не люблять, – продовжує пан Кравченко. – Вона також потрібна для формування жовчі, яка бере участь в протипаразитарному захисті організму. Отже, дуже корисно пити хоча б раз в день не солодкий чай, а заварювати пакетик звіробою або ромашки, випиваючи, зрозуміло, без цукру.
Але для лікування гельмінтозу використовується сильніша гіркота: трава полину, пижми, деревію, звичайно ж, цибуля і часник. Гарні результати дає вживання порошку гвоздики, настоянки волоського горіха, великої кількості натщесерце гарбузового насіння. Отже, постарайтеся гарненько приморити черв'ячка».

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую