ye-logo.v1.2

Роботи у районних лікарнях – непочатий край

Здоров'я 2353

Про це наголосив заступник міністра охорони здоров’я Валерій Бідний

 На медичній колегії, де про свою діяльність за перше півріччя цього року звітували очільники медичних закладів та управлінь області, прозвучало чимало слів про здобутки й досягнення у медицині. Проте, було й чимало нарікань. Зокрема, медики вкрай стривожені демографічною ситуацією в нашій області, яка є доволі критичною: за півроку зросла в півтора раза смертність порівняно з минулим, і різко впала народжуваність. Зросли показники захворюваності на туберкульоз та СНІД, причинами цього самі борці за здоров’я людей називають погану профілактичну роботу та малу кількість обстежень груп ризику. Не на останньому місці й онкохвороби, показники яких піднялися до відмітки 166,8 на 10 тисяч населення, а минулого року складали 165,3.
 Інфекціоністи скаржаться на відсутність з початку року дифтерійного анатоксину, тому понад 10 тисяч осіб не щеплені проти дифтерії. А за минулий рік більше 12 тисяч осіб не прищепили проти кіру та краснухи…
 Кульгають в нас і профілактичні огляди жінок. У залі прозвучала цифра, що за 6 місяців поточного року було обстежено лише 24% жінок, це при тому, що їх у області 600 тисяч… Заступник міністра охорони здоров’я Валерій Бідний обурився такими показниками. Не радували його й цифри по захворюваності на ВІЛ/СНІД, хоча на ретровірусну терапію виділяються кошти у стовідсотковому обсязі, й препаратів для лікування також вистачає.
 Незадоволеним Валерій Григорович залишився й станом матеріально-технічної бази у медичних закладах районних центрів. В багатьох з них або застаріле обладнання, або не працює, або взагалі відсутнє. До того ж, при наявності 4 медичних училищ в області, є гостра нестача медперсоналу у селі.
 «Нещодавно мене призначили куратором Хмельницької області, звідки я родом. Я побував у кількох районах і зробив висновок, що роботи у вас – непочатий край. Ви маєте оптимізувати систему надання медичної допомоги населенню, розглянути можливість реорганізації районних лікарень, рухатися у напрямку профілактики захворювань, аби уникнути ранньої інвалідності», – наголосив заступник міністра.  
 До слова, вже розроблено кілька законопроектів стосовно змін у галузі охорони здоров’я. Зокрема, один з них передбачає запровадження обов’язкового медичного страхування та фінансування потреб лікарень за рахунок надходжень за медичні послуги.

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую