ye-logo.v1.2

Дітям кавуна багато не давати!

Здоров'я 3302
«Найнебезпечніші не самі отруєння, а наслідки», – наголошують медики.

Про причини та наслідки отруєнь розповідає лікар-ординатор Хмельницької міської інфекційної лікарні Оксана Сторожук

«Літня сезонність» – характерна для відділення кишкових інфекцій. Пані Сторожук запевнила, що така тенденція «тримається» з року в рік, тому медики цілком готові до неї.
«Це пов’язано з тим, що влітку порушується термічна обробка продуктів та правила їх зберігання. По-друге, з’являється багато овочів та фруктів, і, зокрема, діти, та й дорослі також, не завжди дотримуються правил гігієни, – пояснює Оксана Анатоліївна. – А також однією із причин є те, що збудники кишкових інфекцій найкраще розмножуються при підвищеній температурі».
Ще однією проблемою лікар вважає обладнання торгових місць. Якщо це магазин із холодильниками – ніяких питань. Проте наші ринки, куди подоляни із сіл привозять, наприклад, молоко, сир чи сметану, й кілька годин ці продукти стоять відкритими, туди потрапляє пил, діє висока температура, інфекції – все це становить загрозу для людей.
Нині у розпалі «сезон кавунів». Лікар каже, що в цей час частішають випадки отруєння нітратами. Тож пані Сторожук застерігає батьків – дітям варто обмежити кількість цього продукту, а ще краще вживати кавуни з власного городу.
Перші симптоми отруєння – це нудота, блювота, підвищення температури тіла, пізніше з’являються рідкі випорожнення, пониження апетиту. У важких випадках можлива навіть втрата свідомості. За таких ознак інтоксикації варто негайно вжити заходів. Найкраще звернутися до лікаря. Особливо, коли мова йде про дітей.
«У домашніх умовах, щоб допомогти хворому, необхідно дати йому якомога більше пити, – радить лікар. – Але це має бути не просто кип’ячена вода, а підсолений розчин. Адже від отруєння відбувається не лише зневоднення організму, а й вимивання солей. Також ми радимо промити шлунок розчином «марганцівки» чи випити активованого вугілля. Проте ці рекомендації стосуються лише дорослих. Дітям не варто проводити ці процедури вдома!».
Оксана Анатоліївна наполягає на тому, аби у разі отруєння негайно звертатися до лікарні. Адже чим раніше це зробити, тим менший шанс постраждати від ускладнень. Саме спеціаліст має призначити лікування. Головне при отруєннях, як радить лікар, певний час дотримуватися дієти – не їсти гострого, смаженого тощо, та побільше пити, наприклад, запарити столову ложку ромашки на літр води. Трапляються випадки, коли людині необхідна госпіталізація. Особливо дітям та людям похилого віку не варто зволікати зі зверненням у лікарню. Адже від ускладнень можна навіть померти.
Щодо переваг лікування у медичному закладі під наглядом спеціалістів пані Сторожук наголосила й на тому, що вдома не можливо настільки ретельно дотримуватися правил безпеки для інших членів родини. Зокрема, коли йдеться про такі захворювання, як дизентерія чи сальмонельоз. У лікарні постійно проводиться обробка приміщення, меблів, посуду дезінфікуючими засобами, чого вдома, зазвичай, не роблять.
«Як правило, за вчасного звернення ми виписуємо пацієнта через 5-7 днів вже здоровими, – розповідає Оксана Анатоліївна. – Але трапляються випадки, коли до нас потрапляють пізно, неправильно вдома лікувалися, «затягнули» хворобу. Бувало, що самолікуванням та зволіканням доводили до того, що вже відмовляли нирки. Таких пацієнтів ми відправляємо у Київ. Буває це рідко, але звідти не завжди повертаються. Такі серйозні ускладнення загрожують життю!».

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую