ye-logo.v1.2

Вакцину від СНІДу створено лише на 12 відсотків

Здоров'я 2928

1 грудня, у Всесвітній день боротьби зі СНІДом, українці відмічають День порозуміння з ВІЛ-позитивними людьми

Напередодні в Хмельницькому обласному центрі здоров'я відбулася прес-конференція, на якій обговорювалися проблеми профілактики та лікування ВІЛ/СНІДу. Як стверджує начальник управління охорони здоров'я Хмельницької облдержадміністрації Наталя Свестун, нині епідемія стрімко поширюється в регіонах південної та східної України, де на обліку перебуває дві третини всіх ВІЛ-інфікованих. Серед західних областей, як не прикро, лідерство утримує Хмельницька область. Нині в нас на обліку перебуває 1786 ВІЛ-інфікованих, в тому числі 112 дітей, 183 хворих на СНІД (з них 36 діти). Лише цьогоріч діагноз ВІЛ-інфекції встановили 245 особам, в тому числі 44 дітям. Найбільше ВІЛ-інфікованих наразі зареєстровано в містах Хмельницький та Нетішин, Ізяславському, Полонському, Славутському, Хмельницькому, Ярмолинецькому та Шепетівському районах.

На жаль, майже в 90 відсотках вірус вражає молодь репродуктивного та працездатного віку. Останнім часом епідемія ВІЛ/СНІДу на Хмельниччині змінила свою "цільову аудиторію". Так, за статистикою, людей, інфікованих статевим шляхом, в області в півтора рази більше, ніж осіб, які заразилися через наркотичні ін’єкції. "У ВІЛ/СНІДу змінилося обличчя, - стверджує голова Хмельницької обласної благодійної організації “ВікторіяЛариса Висоцька. - Причиною такого "переселення" є перш за все безвідповідальна поведінка людей при повній поінформованості про саму проблему".

Фахівці стверджують, що зростання хворих буде відбуватися ще кілька років поспіль. І в першу чергу це пов'язано з тим, що нині ми все більше і більше виявляємо людей, які інфікувалися 5-7 років тому.

Вакцини від СНІДу наразі немає. “Вона створена десь на 12 відсотків, - розповідає Олександр Касяндрук, головний лікар Хмельницького обласного Центру профілактики та боротьби з ВІЛ/СНІДом. - Мутації вірусу імунодефіциту, котрих є вже більше 70-ти варіантів, не дають можливості створити універсальну вакцину. Щодо лікування, то досягнення є. Нині для антиретровірусної терапії людині з ВІЛ достатньо приймати одну таблетку на добу. Раніше їм доводилося приймати по 2-3 таблетки двічі на день. До того ж ліки не могли зберігатися без холодильника. Річні витрати на антиретровірусну терапію держава взяла на себе: лікування однієї людини обходиться в 12 тисяч гривень на рік".
 

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую