ye-logo.v1.2

Добрі справи роблять прості люди

Здоров'я 2706

Благодійники перерахували Хмельницькій міській дитячій лікарні 100 тисяч гривень на закупівлю необхідних комплектуючих для лапароскопічної стійки

  Як кажуть члени ініціативної групи, кошти збирали протягом трьох місяців, залучаючи до акції підприємців міста. Частина надійшла від проведення благодійного концерту, все інше доповнили небайдужі до долі та здоров’я дітей містяни.
За словами головного лікаря закладу Івана Гуцула, лапароскопічна стійка в лікарні є вже давно, проте для неї треба ще багато різних комплектуючих, аби проводити безкровні операції у багатьох напрямках. Тож на благодійні кошти придбали окрему цифрову камеру, ксеноновий освітлювач та набір інструментарію для хірургічних втручань російського виробництва.
“Коли кілька місяців тому до мене прийшли підприємці та запропонували втілити в життя благодійний проект, я думав, що далі слів діло не піде, бо вже неодноразово були подібні пропозиції, але зупинялися на півдорозі. Приємно здивувався, коли на лікарню для закупівлі обладнання перечислили чималу суму. На сьогодні ми вже прооперували за допомогою лапароскопа 13 дітей, з них 5 — урологічні”, - сказав Іван Гуцул.
До слова, подібні операції роблять в Києві, Житомирі, Донецьку та Дніпропетровську. Тепер і маленькі хмельничани до дня Миколая отримали подарунок — можливість мінімального хірургічного втручання.
“Раніше ми могли лише проводити лапароскопічну діагностику органів черевної порожнини через пупок дитини. Тепер же, коли маємо комплектуючі, можемо робити хірургічні операції, які дають ряд переваг. Наприклад, зниження кількості післяопераційних ускладнень та днів перебування в реанімації. Наразі можемо робити хірургічні та урологічні операції лапароскопом. Іноді — гінекологічні. Було б непогано, якби закупили для лікарні усі комплектуючі для проведення лапароскопічних операцій. Для цього ще треба щонайменше 200 тисяч гривень”, - зазначив кандидат медични х наук, дитячий хірург Ігор Погребняк.
Подібні операції в дитячій лікарні можуть робити четверо хірургів. У планах — навчання усіх інших та запровадження травматологічних та отоларингологічних лапароскопічних оперативних втручань.
“У нас усіх є діти, і ми хочемо, аби вони були здорові. Ми й надалі працюватимемо у цьому напрямку, збираючи кошти для здоров’я наших з вами дітей. Вважаємо, благодійність знайде свою нішу у нашому суспільстві та посяде одне з перших місць у душах хмельничан”, - кажуть члени ініціативної групи.

Коментарі:

До теми

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення

Робота для вас

  Так  Ні, дякую