ye-logo.v1.2
«Єдині новини» на Хмельниччині та Україні. Для цього натисніть на трансляції хмельницьких і всеукраїнських телеканалів, або слухайте радіо khm-radio.ye.ua чи radio.ye.ua
"Єдині новини" на Українському радіо

Обережно, кліщі! На Хмельниччині 5 людей заразилося хворобою Лайма

Здоров'я 5150
У траві чатують кліщі, які можуть заразити небезпечною хворобою
У траві чатують кліщі, які можуть заразити небезпечною хворобою. Фото: gazeta.lviv.ua

Кліщі є носіями збудника хвороби.

 На території Хмельницької області, станом на 20 червня, через укуси кліщів 5 людей заразилося хворобою Лайма. Фахівці лабораторії кажуть, загалом у 2016 році їх було 33. В останні роки географія проживання кліщів розширилася, відповідно збільшилася кількість уражених.

«Це дуже небезпечне захворювання, при якому насамперед вражається серце, нервова система та опорно-руховий апарат. Якщо вчасно не пройти курс лікування, то хвороба Лайма може призвести до серйозних наслідків. Звичайно ж, це зовсім не означає, що укуси кліщів ведуть до захворювання. Якщо кліщ не заразний, то і небезпеки для здоров’я він не несе», - розповідає завідувач відділення особливо небезпечних інфекцій держустанови «Хмельницький обласний лабораторний центр МОЗ України Віталій Овчарук.

За його словами, в лабораторію самі постраждалі доставили 123 кліщі. За результатами досліджень у 37 випадках (45,5%) кліщі виявились носіями збудника хвороби Лайма.

Віталій Овчарук додає, що ознаками хвороби є головний біль, підвищення температури тіла, нудота, безсоння, рідше - сонливість, запаморочення, непокоять болі в м’язах шиї, спини, кінцівок. На щастя смертельних випадків у нашій області не траплялось.Обов’язково після укусу кліща потрібно звернутися до лікаря.

Для визначення попадання збудника в організм людини, необхідно провести дослідження кліща, який вкусив. Таке дослідження проводять у лабораторії ДУ «Хмельницький обласний лабораторний центр МОЗ України за адресою м. Хмельницький, вул. Храновського,12. Після нього приймається рішення щодо обстеження та лікування покусаного.
 

Читайте також: Хмельничанам радять: як уберегтися від кліщів і що робити при укусі

 

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення

Робота для вас

  Так  Ні, дякую