ye-logo.v1.2

Щеплення: за і проти. Хмельничани масово відмовляються вакцинувати дітей

Здоров'я 5282
Міський педіатр закликала хмельничан вакцинувати своїх дітей
Міський педіатр закликала хмельничан вакцинувати своїх дітей. Фото: автора

Лікарі стурбовані: колективний імунітет від дифтерії, правцю і кашлюку діти, які наступного року підуть до садочку, мають лише на 13,8%.

Кожна нещеплена дитина може принести в колектив інфекцію, піддаючи ризику всіх інших дітей захворіти. На цьому наголосила головний спеціаліст управління охорони здоров’я Хмельницької міської ради, міський педіатр Ірина Кондратюк під час ІІ загальноміського батьківсько-освітянського форуму.

«Хочу привернути громадськість до імунізації. Я однозначно скажу, що ваших дітей треба щепити. Якщо 90-95% дітей щеплені, вони мають колективний імунітет, лише тоді інфекція не поширюється територією країни, - розповіла Ірина Володимирівна. - Завдяки імунізації була ліквідована натуральна віспа, кір, було врятовано мільйони дітей».

До 90-их років щорічно з 90 мільйонів дітей, які народжувалися в розвинутих країнах, більше 5 мільйонів помирали від інфекційних захворювань. Як повідомила міський педіатр, з них більше мільйона помирали від правця.

«Про правець вже вся Європа забула давно. І тільки в Хмельницькому за півтора роки є три випадки. І дякувати богу, що ці діти залишилися здорові. А взагалі смертність від правця майже 90%», - прозвучало на форумі.

У Хмельницькому діти старшого віку мають колективний імунітет 65-80%. А діти, які мають наступного року йти до дитячого садочку, колективний імунітет від дифтерії, правцю і кашлюку мають лише 13,8%.

«У багатьох країнах керівництво держави робить дитячі щеплення обов’язковими до 16 років. У Німеччині цього року прийняли закон про те, що дитина не має права відвідувати дитячий колектив без щеплення. У багатьох країнах є штрафи, якщо дитина не вакцинована, - резюмує Ірина Кондратюк. - У Туреччині примусово роблять всім немовлятам необхідні щеплення, і думка мами тут не враховується. Наслідки від вакцинації набагато менші, ніж наслідки, які може викликати неконтрольоване інфекційне захворювання».

Багато питань виникає про якість вакцини. За словами лікаря, вакцина АКДП, яка зараз існує, зареєстрована і пройшла всі необхідні сертифікації.

«Вакцина дає температурну реакцію і больовий синдром. Але не має жодного випадку, коли неприємні події після імунізації призвели до важких наслідків. Вони проходять протягом двох-трьох днів, - доповіла Ірина Кондратюк.
 

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую