ye-logo.v1.2
25 Квітня, 2019

У дитячій лікарні кварцовою лампою обпік очі семирічний хлопчик. У медзакладі визнають факт

Наталя ГАРМАТЮК Здоров'я 4923
Дитина постраждала у дитячій міській лікарні
Дитина постраждала у дитячій міській лікарні. Фото: із фейсбук-сторінки Валентина Кедика

Хлопчик потрапив у лікарню зі струсом мозку.

Ще минулого тижня, до Хмельницької міської дитячої лікарні із струсом мозку потрапив семирічний хмельничанин. Як розповідає мати хлопчика Людмила Кедик, вночі, коли вони з дитиною спали, сусідка по палаті випадково увімкнула кварцову лампу над ліжком дитини, яка схожа на звичайну настінну.

Через деякий час у палату зайшла медсестра, яка помітила увімкнену лампу і відразу відключила. Проте дитина отримала ураження, а на лікаря-окуліста, батьки кажуть, довелось чекати близько п’яти годин.

«Всі полягали спати і сусідка включила цю лампу десь опівночі. Я вже була напівсонна, дитина не спала і дивилась на цю лампу. Але, дякувати Богу, помітила медсестра і виключила. Коли нас ложили в лікарню зі струсом мозку, то ніхто не попередив, що означає написана на тому вмикачі в палаті буква «К». Потім ми 5 годин прочекали лікаря-окуліста, дитина просто виверталась від болю, очі у нього запухли. Так, був черговий лікар, яку міг таку допомогу нам надав, але він не окуліст», - розповідає Людмила.

Родина вирішила нікуди не звертатись і не скаржитись. Але після повернення додому чоловік Людмили написав пост у соцмережі, де виклав ситуацію, що сталася з його сином.

Ось так виглядали вмикачі у палаті, де лежав син Валентина і Лариси Кедик

«Над ліжком у палаті, де відпочивав мій син, є звичайна, на перший погляд, настінна лампа, яку виснаженні та змучені мами включили дітям, як нічний світильник. Саме в ту, першу ніч в лікарні, мій син довго не міг заснути. Він довгий час дивився на світильник над своєю головою, поки не заснув. О 5 годині ранку дитина прокинулась і, не відкриваючи очі, почала відчайдушно плакати та кричати від болю. Шокована дружина покликала на допомогу і тоді стало зрозуміло що сталась біда. Лампа, що була над головою дитини, виявляється, - кварцова лампа з ультрафіолетовим випромінюванням, яка опалила дитині очі…», - написав Валентин Кедик на своїй сторінці у Фейсбуці.

За словами мами, лампа на очі дитини не вплинула, лише трохи пошкодилась слизова оболонка. Зараз з хлопчиком усе добре. Пані Лариса додає, що пост виклали у соцмережі, щоб інші люди не страждали. Винних також не шукають.

Головний лікар Хмельницької міської дитячої лікарні Наталія Зимак-Закутня каже, у дитини був легкий кон'юнктивіт. На щастя, на гостроту зору лампа не вплинула, але вину свою не заперечують.

«Ми не знімаємо вину. У всіх палах кварц включається назовні, в коридорі. Є одна палата, де вмикачі всередині. Там помилково розташовані і розетка, і два вимикачі вище панелі. Електрик уже працює, над тим, щоб усунути це питання. Ми сприймаємо критику на нашу адресу, нам прикро, що сталася така ситуація з дитиною, але я не зовсім сприймаю той стиль, в якому батько це все описав» - зазначає Наталія Олегівна.

За її словами, лампу із тієї палати винесуть. Наразі розглядають питання, щоб заїжджати у кожну палату із переносним кварцом. Це забиратиме додатково час, але з точки зору безпеки – краще.
 

Читайте новини на нашому Телеграмі

Коментарі:

До теми

Популярні новини

Останні оголошення

Останні фото та відео

Актуальна рубрика: Все для свята