ye-logo.v1.2
25 Лютого, 2020

За три дні собаки покусали чотирьох хмельничан

Здоров'я 3221
З приходом весни у Хмельницькому почастішали випадки нападу бездомних тварин на людей
З приходом весни у Хмельницькому почастішали випадки нападу бездомних тварин на людей. Фото: izvestia.nikolaev.ua

У травмпункті кажуть, що це досить небезпечні травми.

З приходом весни у Хмельницькому почастішали випадки нападу бездомних тварин на людей. Лише за три останні дні до міського травмпункту звернулося 4 людини, яких покусали собаки.

«Зараз така пора, коли собаки стають агресивними, адже у них так званий «шлюбний період». Щодня, до нас звертається в середньому одна-дві людини, які потерпають від нападу собак. Це досить небезпечна травма, адже тварини є винуватцями зараження людей сказом приблизно в 60% випадків від загальної кількості хворих», - каже завідувач Хмельницького травматологічного центру Руслан Колесніков.

Медик розповідає, що сказ передається людині зі слиною інфікованої тварини. При цьому собака може не проявляти ніяких зовнішніх ознак, оскільки вірус виділяється вже наприкінці інкубаційного періоду, за кілька днів до появи перших ознак захворювання.

«Зараження людини, можливо, не тільки при укусі, але і при попаданні слини на пошкоджену шкіру або слизові оболонки очей, ротової і носової порожнини. Потрапляючи в організм, вірус розвивається досить повільно, поширюючись по нервових шляхах і вражаючи нервову систему», - каже Руслан В’ячеславович.

Що робити, якщо вкусила скажена собака?
1. Не варто панікувати.
2. Надайте першу допомогу, обробивши рану, і зверніться до травматолога за місцем проживання. 
3. Вакцинація від сказу буде ефективна, навіть якщо її почати в межах 12-14 днів після укусу, але це найпізніший термін. У будь-якому випадку потрібно починати курс уколів якомога раніше.

Читайтетакож: Випробування для шлунку: як не переїсти на Великдень.

Коментарі:

До теми

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення
  Так  Ні, дякую