ye-logo.v1.2

Медицину Кам’янець-Подільського району реформують

Здоров'я 3600
Фото: Регіональний сервісний центр

Розпочнуть із закриття туберкульозного відділення

Вчора на засіданні колегії Кам’янець-Подільської райдержадміністрації було розглянуто питання «Про План реформування галузі охорони здоров’я району». Доповідав з цього приводу головний лікар району Яків Цуглевич. За словами Якова Миколайовича, Кам’янець-Подільський район є одним з лідерів в області по кількості ліжко-місць, яка не скорочується. Це при тому, що чисельність населення постійно зменшується. Крім того, ні для кого не секрет, що Міністерством охорони здоров’я розроблено програму поступового реформування галузі. Основна її мета оптимізація та раціональне використання ресурсів. Уже цього року фінансування зменшилося більше, як на мільйон гривень, тому оптимізація мусить бути у будь-якому разі.
Головний лікар району запропонував економити кошти за рахунок закриття туберкульозного відділення, а хворих направляти в обласні спеціалізовані заклади, де і харчування краще, і на ліки більше коштів виділяють. Хоча, зрозуміло, що це не так просто зробити, бо потрібно забезпечити хворих транспортом, узгодити це з рідними тощо. До речі, на колегії стало відомо, що лише 7 районів області мають такі відділення. За рахунок закриття туберкульозного відділення вдасться зекономити майже півмільйона гривень.
Також під модне нині слово «реформування» потрапили наступні заходи: перепрофілювання 5-ти пологових ліжок в Оринінській лікарні, де менше 30 пологів на рік, а за новими нормами, пологовий будинок не може існувати, якщо там народжує менше 300 дітей на рік; закриття ряду ФАПів, а на їх місці відкриття пунктів прийому лікарів, закриття Жванецької дільничної лікарні.
Це була думка лікарів, з якою не погодився голова районної ради Іван Романчук. Іван Михайлович вважає, що реформи потрібні, але не варто поспішати змінювати те, що працює. На його думку, логічніше було б починати з адміністративної реформи, а вже потім братися за медицину. Але на верхах чомусь вирішили поступити інакше.
Голова райради висловився проти закриття Жванецької лікарні та ФАПів. Навіть, якщо у якомусь селі й проживає менше 300 чоловік, але є вони майже всі люди похилого віку, які потребують медичного догляду.
Члени колегії вирішили проголосувати за проект рішення, але з врахуванням пропозиції Івана Романчука. Остаточне рішення буде приймати сесія.

Джерело http://novini.net.ua/

 

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую