ye-logo.v1.2
«Єдині новини» на Хмельниччині та Україні. Для цього натисніть на трансляції хмельницьких і всеукраїнських телеканалів, або слухате радіо khm-radio.ye.ua чи radio.ye.ua
"Єдині новини" на Українському радіо

На правах реклами Операція на серці: українські кардіохірурги зробили прорив у світовій медицині

Здоров'я 4281
Фото: Фото співробітників приватної кардіохірургії «Добробут»

Унікальні мініінвазивні операції на серці тепер можливі і в Україні

Влітку минулого року в Центрі кардіохірургічної допомоги медичної мережі «Добробут» почали проводити унікальні не тільки для країни - для всього світу - мініінвазивні операції на серці - повну реваскуляризацію міокарда, тобто повне відновлення коронарного кровотоку в серці, через маленький, від 5 до 10 см, розріз між ребрами.

Ще рік тому відновлення після операції на серці у Миколи Войцеховського з Одеси зайняло б мінімум два місяці. Стільки часу потрібно для зрощення грудини (довгої пласкої кістки всередині грудей, що з'єднує ребра), яку в класичній кардіохірургії розрізають на 25-сантиметрів, щоб отримати доступ до серця. Причому два місяці - це в найкращому випадку, тобто якщо немає, наприклад, цукрового діабету, остеопорозу або зайвої ваги, при яких грудина погано зростається, і період відновлення затягується. В цей час всіляких «не можна» у пацієнта більше, ніж «можна». Не можна піднімати вагу більше трьох кілограмів, не можна стояти на одному місці довше 15 хвилин, не можна водити машину. І це ми ще не говоримо про біль і взагалі дискомфорт - і фізичний, і емоційний. Одеситові Миколі пощастило уникнути всього цього: уже через тиждень після багатосудинного коронарного шунтування він підіймав кавуни по 15 кілограмів, проходив вранці і ввечері по три кілометри і взагалі вів досить активний спосіб життя. При тому, що кардіохірурги нашили йому чотири шунта, а до операції у чоловіка було кілька інфарктів.

Мініінвазивна кардіохірургія: чудо медицини?

У певному сенсі - так! І автори цього дива - українські кардіохірурги, які влітку 2017-го першими у світі опанували нову методику багатосудинного мініінвазивного коронарного шунтування - не через стандартний 25-сантиметровий розріз грудини, а через маленький, від 5 до 10 см, розріз між ребрами (тобто грудна кістка, зрощення якої нерідко викликає багато проблем в післяопераційний період, взагалі не зачіпається).

Керівник центру кардіохірургічної допомоги «Добробуту» Олександр Бабляк, що вдосконалив цей метод, каже, що нові операції цінні перш за все мінімальними наслідками хірургічного втручання для пацієнтів: «Вже на третій день після операції, проведеної через міні-доступ, людина повністю фізично активна. Не забуваємо при цьому, що вузька рана - це ще і менше болю і дискомфорту, а також менше післяопераційних ускладнень, особливо у пацієнтів, які належать до групи ризику: людей похилого віку, людей з серцевою недостатністю, цукровим діабетом, ожирінням і перенесеними інфарктами». Саме для того, щоб зробити кардіохірургічне лікування максимально комфортним для людини - наскільки це, зрозуміло, можливо в разі операції на серці - в «Добробуті» і почали активно опановувати мініінвазивну кардіохірургію. «Так, лікарям набагато зручніше оперувати серце через великий розріз грудної кістки. Але ми хочемо не просто успішно проводити складні операції - ми прагнемо зробити складну кардіохірургію максимально толерантною і безпечною для пацієнта, не втративши якості. Це те, що сьогодні називають філософією patient friendly. Зараз весь світ прагне працювати, орієнтуючись саме на такий підхід до надання медичних послуг. І наше завдання - розвивати в цьому напрямку і українську кардіохірургію», - додає Олександр Бабляк.

Центр кардіохірургії ММ "Добробут"

Центр кардіохірургії «Добробут» попереду всієї планети

Мініінвазивна кардіохірургія - не новий напрямок в медицині. Вона почала розвиватися з середини 1990-х. Але за 20 років, на жаль, поки так і не стала поширеною практикою. Одна з небагатьох операцій на серці через міні-доступ, яку легко опанували хірурги з усього світу, - односудинне коронарне шунтування. Однак такої операції потребують менше 5% пацієнтів. Набагато більшій кількості хворих - в одній Україні це близько 21 000 чоловік щорічно - необхідне багатосудинне шунтування. І ось якраз його робити через міні-доступ кардіохірурги тільки вчаться. При тому, що американські та європейські лікарі відкриті новому, вітчизняні кардіохірурги до інновацій придивляються поки досить стримано.

На сьогоднішній день в цьому напрямку успішно працюють лише дві клініки в світі: в Нью-Йорку і Оттаві. Український «Добробут» став третьою. Причому метод, запропонований українцями, унікальний - він може бути застосований практично у будь-якого пацієнта з ішемічною хворобою серця. До того ж мова йде про так звану повну реваскуляризацію міокарда, тобто про повне відновлення кровотоку в уражених судинах серцевого м'яза, через невеликий міжреберний розріз. Цього точно ще ніхто в світі не робив!
З моменту відкриття Центру в кінці 2016 року кардіохірурги провели більше ніж 400 операцій на серці, з них 70% мініінвазивним методом!

Проведення операції на сердці

І потім наші медики збираються представити свої напрацювання на Європейському конгресі кардіохірургів - допомагатимуть лікарям з різних куточків планети освоювати новий метод, щоб зробити одну з найбільш затребуваних, але поки ще досить дискомфортну для пацієнта, операцію на серці рутиною. «Ми плануємо активно ділитися своїми знаннями з усіма бажаючими, - каже Олександр Бабляк. - І не збираємося перетворювати розроблений нами метод в ексклюзив команди Бабляка або кардіохірургії "Добробуту"».

Саме тому команда кардіохірургів на чолі з Олександром Бабляком вже відвідала декілька регіонів України. Заключним у 2017 році став Житомир. Саме там 12 грудня на Товаристві кардіологів в Житомирському обласному діагностичному центрі, де зібралось понад 30 кардіологів з усієї області, лікарі розповідали слухачам про унікальні операції для лікування серцево-судинних хвороб.

Лікарі не збираються зупинятись на досягнутому та у травні 2018 року завітали з конференцією до міста Дніпро, і протягом року планують організувати ряд семінарів для лікарів з інших регіонів, під час яких поділяться своїм досвідом і новими напрацюваннями при проведенні операцій на серці. Свою наступну зустріч команда Центру кардіохірургічної допомоги “Добробуту” планує провести в місті Одеса.

Контакти Центру кардіохірургічної допомоги ММ «Добробут»:

Тел: +38 098 892 91 90; +38 067 352 86 58

Адреса: м. Київ, вул. Сім’ї Ідзіковських, 3.

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення

Робота для вас

  Так  Ні, дякую