ye-logo.v1.2

У 2010р. на 12% зменшився показник захворюваності на туберкульоз жителів сільської місцевості Хмельниччини

Здоров'я 2675

Про це заявив заступник голови обласної державної адміністрації Вадим Гаврішко під час засідання обласної ради з питань протидії туберкульозу та ВІЛ-інфекціїСНІДу.

Показник захворюваності на туберкульоз сільських жителів області складає 60,5 на 100 тис. сіл. нас. (2009 – 68,1) – 5-те рейтингове місце (Україна – 71,4).
На рівні минулого року залишається захворюваність на туберкульоз серед дитячого та підліткового населення. В 2010 році захворіло 7 дітей у віці від 0 до 14 років включно, або 3,5 на 100 тис. дит. нас. – 2-ге рейтингове місце (Україна – 7,8). Діти, що захворіли, проживають у: Дунаєвецькому, Летичівському, Новоушицькому, Полонському Шепетівському районах, містах Хмельницькому та Нетішині.
Кількість захворівших на туберкульоз дітей-підлітків (15 - 17 років) становить 6 осіб, або 11,9 на 100 тис. підліткового населення (у 2009 – 12,6 на 100 тис. підл. нас.)- 3-тє рейтингове місце (Україна – 29,9).
Разом з тим, існує багато недоліків у протитуберкульозній роботі регіонів, які потребують виправлення.
Одним із найважливіших моментів в подоланні епідемії туберкульозу є ефективність його лікування. Після виписки з стаціонару пацієнт продовжує його амбулаторно. Для цього наказами МОЗ передбачене створення кабінетів амбулаторного контрольованого лікування хворих на туберкульоз та введення посад патронажних медсестер. Такі кабінети у з виділенням окремого приміщення створені в 15 ЦРЛ та 6 дільничних лікарнях.
Крім того, було наголошено на проблемі боротьби із ВІЛ-інфекцією/СНІДом. З цього приводу Вадим Дмитрович зазначив, що якщо терміново не вжити заходів щодо підготовки спеціалістів, забезпечення кадрами та створення умов для роботи з ВІЛ-інфікованими та хворими на СНІД пацієнтами, то сценарій розвитку епідемії буде не передбачуваний.
Крім того, в області вже створена лабораторія, стаціонарне відділення, підготовлені спеціалісти обласного центру СНІДу та двох тубдиспансерів для лікування поєднаної патології ВІЛ/ туберкульоз. В таких районах як Чемеровецький, Дунаєвецький, Старокостянтинівський, Шепетівський, Полонський створені кабінети Довіри та укомплектовані штатними одиницями згідно чинного законодавства. Разом з тим Вадим Дмитрович дав завдання створити структурні підрозділи (кабінет Довіра) в усіх районах згідно вимог наказу МОЗ України від 12.03.2008р №122 в І кварталі 2011р.
 

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую