ye-logo.v1.2

Чемеровеччина отримала новий цифровий пересувний флюорограф

Здоров'я 3018
Фото: Головне територіальне управління юстиції у Хмельницькій області

Голова облдержадміністрації Василь Ядуха взяв участь в урочистостях з нагоди введення в експлуатацію нового пересувного флюорографу, що відбулися на території центральної районної лікарні.

Важливість даної події для жителів району важко переоцінити, адже його кілька населених пунктів відносяться до Чорнобильської зони, отже їх жителі проживають на екологічно небезпечній території. До того ж за останні три роки пересувний флюорограф ще радянського зразка повністю вичерпав свої потенційні можливості. Василь Ядуха наголосив на великому значенні покращення матеріально - технічного оснащення галузі охорони здоров'я: « Нове обладнання дає можливість значно поліпшити рівень обслуговування населення і сприяє вчасному виявленню і попередженню важких захворювань у громадян». Перевага цифрового флюорографа в тому, що він живиться від електромережі 220 Вт, обладнаний ноутбуком для реєстрації пацієнтів і перегляду флюорограф. Нині автобус малого класу «Богдан», на базі якого і розміщено нове обладнання, готовий виїхати у найвіддаленіші куточки району для того, аби на місцях проводити діагностичні обстеження наших громадян. У планах медиків – обстежити у цьому році 28 тисяч чемерівчан.
Пересувний флюорограф вартістю 1 млн. 200 тис. гривень придбано за державні кошти. Цього дня звучали слова вдячності від керівництва району та медиків на адресу голови облдержадміністрації Василя Ядухи за сприяння у вирішенні нагального питання для району. Значний внесок зробив земляк з Романівки Станіслав Скубашевський, який нині обіймає посаду заступника голови адміністрації Президента з кадрових питань.
Виступаючи перед медичними працівниками, Василь Ядуха наголосив на необхідності оптимізувати заклади охорони здоров`я: «Питання закриття взагалі має бути виключено з лексикону. Ми вивчаємо реальні можливості закладів на кожній території і працюємо над оптимізацією та реорганізацією мережі. Я ніколи не повірю, що в Меджибожі Летичівського району можна краще надати допомогу з хірургічним втручанням, аніж в Деражні, де хочемо зробити медичний округ саме по хірургії. Там можна надати якісну допомогу використовуючи найсучасніше обладнання». Очільник краю особливо наголосив на тому, що якісна медицина має бути максимально наближена і доступна кожному нашому жителю.
« Ми недостатньо працюємо на низинному рівні. В Чемеровецькому районі гальмує сімейна медицина, якою охоплено набагато менше людей, ніж в середньому по області. Ми бачимо нині чітку проблематику по рівню первинної інвалідності дітей. Проблемним залишається і питання кадрового забезпечення», - підкреслив Василь Степанович, зазначивши, що потрібно залучати молодих спеціалістів. « Ми маємо сьогодні думати про майбутнє . От приїжджаю у Полонне і запитую : «скільки за 5 років працевлаштовано молодих лікарів?» Жодного! В Чемеровецькому районі серед лікарів майже 29 % - особи пенсійного віку. Ми з шаною ставимося до фахівців, які все життя присвятили себе медицині, але треба думати і про майбутнє». Під особливим контролем, за словами Василя Степановича, у кожному мед закладі має бути питання забезпечення препаратами для першої невідкладної допомоги. Проте, найгостріше питання – боротьба з хабарництвом. Василь Ядуха попередив керівників закладів охорони здоров`я, що в області вживаються жорсткі заходи з виявлення таких правопорушень.
Окремо зупинився Василь Ядуха і на позитивних зрушеннях у галузі. Зокрема, відзначив, що в області на базі лікарень відкрито 127 найсучасніших палат для ветеранів війни та інвалідів без залучення бюджетних коштів.
Голова облдержадміністрації оглянув реанімаційне та травматологічне відділення ЦРЛ, а ще ренген-кабінет, який обладнано за допомогою благодійного фонду «Карітас», поспілкувався з пацієнтами
 

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую