ye-logo.v1.2

У Хмельницькому зростає кількість хворих на менінгіт

Здоров'я 21886
За перші два тижні жовтня на лікарняні ліжка Хмельницької інфекційної лікарні потрапило 18 осіб з діагнозом гострий менінгіт
За перші два тижні жовтня на лікарняні ліжка Хмельницької інфекційної лікарні потрапило 18 осіб з діагнозом гострий менінгіт. Фото: 24tv.ua

Захворюваність зросла більш, ніж втричі.

Медики занепокоєні: цьогоріч у Хмельницькому значно зросла захворюваність на гострі серозні менінгіти. Лише за 9 місяців цього року лікарі зареєстрували 29 випадків, тоді як в 2017 році - всього 9. Захворюваність зросла в 3,2 рази.

За даними Державної установи "Хмельницький обласний лабораторний центр Міністерства охорони здоров'я України", лише за перші два тижні жовтня на лікарняні ліжка Хмельницької інфекційної лікарні потрапило 18 осіб з діагнозом гострий менінгіт. Усіх їх госпіталізували. Серед них 11 дітей та 7 дорослих. 17 осіб – жителі Хмельницького, один житель – з Хмельницького району.

Що особливо насторожує, кажуть медики, то це пізнє звернення хворих за медичною допомогою. Так із цих 18-ти хворих, черверо звернулись за медичною допомогою пізніше четвертого дня після перших симптомів хвороби. Тому наголошують, що менінгіт становить небезпеку для життя людини та класифікується як надзвичайний стан.

За словами медиків, спричинити менінгіт - запалення мозкової оболонки, що покриває головний та спинний мозок людини, можуть віруси, бактерії або інші мікроорганізми. Часто менінгіт викликає ентеровірусна інфекція, яку можна підчепити під час купання, споживання сирої забрудненої води, через немиті фрукти та овочі.

Найпоширенішими симптомами менінгіту є головний біль, підвищення температури тіла, сплутана свідомість, блювота, боязнь світла та гучного шуму, у дітей - часто дратівливість та сонливість. У випадку виявлення перших ознак захворювання потрібно терміново звернутись до найближчої лікувальної установи або негайно викликати швидку допомогу. Інкубаційний період складає від двох годин до 10 діб, тому раннє звернення за медичною допомогою дуже важливе для лікування та попередження ускладнень.

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення
  Так  Ні, дякую