ye-logo.v1.2

Гомеопатичні препарати, які не викликають побічної дії

Здоров'я 11763

Принаймні, так твердять фармацевти, які їх готують

Гомеопатичні препарати займають унікальне місце на ринку медичних послуг. Сьогодні вони виставлені на продаж в аптеках, медичних офісах, продаються через пошту та Інтернет, їх активно розповсюджують дистриб’ютори.
Гомеопатія – це форма лікарської регулюючої терапії, яка стимулює і нормалізує захисні сили самого організму. Її ціль полягає у впливі на внутрішні процеси саморегуляції організму за допомогою ліків, підібраних строго індивідуально з врахуванням реакцій конкретного хворого.
Історія виникнення гомеопатії
Слово “гомеопатія” походить від грецьких слів “homoios” (подібний) і “pathos” (хвороба, страждання). Батьком гомеопатії є Самуель Ганеман, німецький лікар, який в кінці XVIII сторіччя сформулював три основних закони лікування:
1. “Подібне виліковується подібним”.
2. “Закон безмежно малих величин” (чим більше розводять ліки, тим вони ефективніші).
3. “Закон потенціювання” або послідовного збовтування (на його думку, тільки цей процес перетворює розведену речовину в гомеопатичні ліки).
В якості сировини для приготування лікарських препаратів Ганеман використовував рослини, мінеральні сполуки, речовини тваринного походження тощо. Потім вихідна речовина послідовно розводилась в 10, 100, 1000, 10 000 і більше разів.
Офіційно гомеопатію в нашій країні визнали у 80-х роках минулого століття.

Гомеопатія в Хмельницькому

У Хмельницькому гомеопатичні препарати почали виготовляти ще у 1992 році, коли у тодішній аптеці №1 відкрили  відділ гомеопатії.  Препарати готують на основі рослинних та мінеральних речовин.
“У нас є фармацевти, які знають технологію приготування таких препаратів, – розповідає директор ТОВ “Хмельницька міська перша аптека” Наталя Маліновська. – Вони користуються німецькою фармакопеєю, тобто підручником, в якому вказані всі методи приготування гомеопатичних ліків. Асортимент доволі великий, і в нашій картотеці налічує близько 700 найменувань. З того часу, як ми відкрили відділ, збільшується тенденція до вживання гомеопатичних препаратів. – Призначення їх суто індивідуальне, адже є такі, що приймаються один раз у день, тиждень чи місяць, або суто вранці, в обід чи ввечері, або у певний час. Тобто немає класичного прийому, як інших лікарських засобів. Але препарати та графік їх прийому призначає тільки лікар-гомеопат”.
Гомеопатичні препарати виготовляються у таких формах як краплі, мазі, свічки. Але основною формою є нон-парель або цукрова крупка чи драже. Препарати  готують за спеціальною методикою – потенціювання або струшування. Доза залежить від розведення препарату, яке іноді сягає мільйонного.
“Для прикладу, розкладається 30 пляшечок, у кожній з яких є розчинник – спирт або дистильована вода, і методом потенціювання з однієї до другої переноситься речовина.
Часточка препарату містить речовину та її енергію, яка спонукає до стимуляції імунітету, – каже Наталя Анатоліївна. – Багато чого, звісно, залежить від пацієнта, його бажання одужати. Це стосується і звичайних ліків, і гомеопатичних препаратів. Інакше результату не буде”. Проте багато залежить й від того, хто готує препарат. Тому в першій аптеці підбирають людей за емоційно-психологічними характеристиками. І якщо в людини поганий настрій чи проблеми, то вона в цей день не допускається до приготування гомеопатичного препарату.
Препарати можна приймати в комплексі з алопатичними ліками. Лікарі-гомеопати, що присвятили своє життя цій методиці, добре знають, кому який препарат призначити. “Можуть бути пацієнти з однаковим діагнозом, але їм призначають різні гомеопатичні препарати. Є хвороби, де не можна одразу припинити прийом алопатичних препаратів, тому їх приймають в комплексі з гомеопатичними, з часом знижуючи прийом алопатичних ліків, а потім переходячи на суто гомеопатичні”, – каже Наталя Маліновська. 
Протипоказами до прийому гомеопатичних препаратів є онкологічні та венеричні хвороби.  Вікових обмежень для прийому нема. Навіть діткам рекомендовано приймати їх для стимулювання імунітету, але знову ж таки тільки за призначенням лікаря-гомеопата. Побічної дії, як твердять фармацевти та гомеопати, такі препарати не мають.

 

 

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую