ye-logo.v1.2
14 Листопада, 2019

Без паніки: медики розповіли про ситуацію з менінгітом у Хмельницькому

Володимир ХОЛОД Здоров'я 11185

Підписатися на канал "Є" в Youtube

В інфекційній лікарні наразі перебувають 17 дітей.

 У Хмельницькому захворюваність на менінгіт продовжує викликати занепокоєння серед мешканців міста. Адже цього року стан захворюваності перевищує минулорічні показники у 2,5 рази.

«На сьогоднішній день у нашій лікарні знаходяться 28 хворих із діагнозом менінгіт, з них 17 дітей», - каже лікар дитячого респіраторно-менінгітного відділення Хмельницької міської лікарні Оксана Сторожук. Медик додає, що ентеровірусний менінгіт має періодичність, яка повторюється раз на 7-8 років. Також це сезонна хвороба, яка, як правило, виникає в серпні-жовтні.

«Якщо минулі роки було 17-18 випадків захворюваності на цей менінгіт, то цього року в жовтні-листопаді – 55 випадків, - пояснює Оксана Анатоліївна. - За вчорашній день - три випадки, позавчора – жодного, сьогодні - один. Найбільше було хворих із ліцею №17 – шість. Але це небагато. До того ж, це не за один день, а за весь період».

«Я розумію, що батьків, вчителів лякає саме слово «менінгіт». Але він буває різним і сьогодні ми говоримо про ускладнення вірусної інфекції. З того ж ряду, як гайморити, бронхіти, бронхопневмонії тощо, - каже головний спеціаліст управління охорони здоров’я Ірина Кондратюк. - Не потрібно кварцувати приміщення, купувати якісь лампи, давайте дотримуватись того режиму, який потрібен дітям певного віку – провітрювання приміщень, миття рук, часте миття, достатнє перебування на свіжому повітрі». Та додає: «Абсолютно не актуальним є носіння масок, про яке так багато пишуть в інтернеті. Інфекція передається, в першу чергу, через руки та рот. Все, що ми хапаємо руками та передаємо в рот, все лишається в нашому організмі».

Основні методи запобігання ентеровірусного менінгіту , за словами медиків, це дотримання санепідрежиму. Слід мити руки чим частіше. «Але це профілактика будь-якої вірусної інфекції. Також слід менше відвідувати масові заходи в закритих приміщеннях», - пояснює Оксана Сторожук.

«Я хотів би звернутися до мешканців міста – не панікувати! Бо паніка – найгірший ворог у нашій ситуації, - заявив начальник міського управління охорони здоров’я Хмельницької міської ради Борис Ткач. - Епідемії захворювання в місті немає. Підстав для введення карантину чи обмежувальних заходів також немає. Сподіваємося, що в подальшому це захворювання спаде, але тоді нас чекатимуть… гострі-респіраторні вірусні».

Детальніше в відео від сайту «Є»:

Читайте новини на нашому Телеграмі

Коментарі:

До теми

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення
  Так  Ні, дякую