ye-logo.v1.2
15 Жовтня, 2019

Хірургія без крові: Хмельницька міська лікарня отримала нове обладнання

Надія СВІНЦІЦЬКА Здоров'я 4355
«Раніше наші хірурги використовували лапароскопічну стійку, яку купили ще у 1998 році», - каже Михайло Соболь
«Раніше наші хірурги використовували лапароскопічну стійку, яку купили ще у 1998 році», - каже Михайло Соболь. Фото: автора

За його допомогою хірурги здійснюватимуть малотравматичні операції.

Хмельничани, які мають жовчо-кам’яну хворобу, зможуть пройти безкоштовне обстеження і, за необхідності, й оперативне втручання у міській лікарні. Все завдяки новому обладнанню під назвою дуоденоскоп, яке нещодавно з’явилося у медзакладі.

«До цього, наші хворі їздили до Львова, де здійснювали такі оперативні втручання на сучасному обладнанні. Тепер воно з’явилося й у нас. Дуоденоскоп дозволяє хірургам через рот витягнути камінь з жовчного міхура людини. Такі операції є малотравматичними, адже відтепер не потрібно розрізати черевну порожнину», - розповів заступник головного лікаря Хмельницької міської лікарні Михайло Соболь.

  

Новий та старий дуоденоскоп. Завдяки новому обладнанню можна проводити діагностику та малотравматичні оперативні втручання для хворих з жовчо-кам’яною хворобою.

Купили це обладнання для Хмельницької міської лікарні за гроші з міської казни. Він обійшовся в понад 2 мільйони гривень. Скільки ж коштувала й ендоскопічна стійка, за допомогою якої пацієнтам оперуватимуть органи черевної порожнини.

«Найчастіше завдяки цьому обладнанні роблять "жіночі" операції (позаматкова вагітність, кісти яйників), а також діагностичні втручання при гострих панкреатитах та при інших захворюваннях органів черевної порожнини. За рік таких втручань ми проводимо близько двохсот. Раніше наші хірурги використовували лапароскопічну стійку, яку купили ще у 1998 році», - каже Михайло Соболь.

Нагадаємо, на «марафет» найстарішого корпусу міської лікарні витратили 3 мільйони гривень. У будівлі відремонтований дах, замінені всі вікна, повністю утеплений фасад.

Читайте новини на нашому Телеграмі

Коментарі:

До теми

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення
  Так  Ні, дякую