ye-logo.v1.2
«Єдині новини» на Хмельниччині та Україні. Для цього натисніть на трансляції хмельницьких і всеукраїнських телеканалів, або слухайте радіо khm-radio.ye.ua чи radio.ye.ua
"Єдині новини" на Українському радіо

Сімейний випадок ботулізму: чоловік з жінкою отруїлися м’ясною консервою

Здоров'я 3620
Подружжя наразі перебуває у Хмельницькій інфекційній лікарні
Подружжя наразі перебуває у Хмельницькій інфекційній лікарні. Фото: ілюстрація nastanova.com

Стан хворих лікарі оцінюють як середньоважкий.

На Хмельниччині цього року зафіксований перший випадок ботулізму. Захворіла на небезпечну недугу подружня пара з Чорного Острова Хмельницького району. Про це повідомила лікар з гігієни харчування Хмельницького міськрайонного відділу ДУ «Хмельницький обласний лабораторний центр МОЗ України» Валентина Щавінська.

«Чоловік з жінкою ще восени заготовили домашню тушонку. Через порушення технології виготовлення, в одній із банок розвинувся токсин ботулізм. Коли подружжя з’їли страву, стан їхнього здоров’я різко погіршився – в них паморочилося в голові, була сухість в роті, порушений рефлекс ковтання та двоїлось в очах. Подружжя госпіталізували до Хмельницької інфекційної лікарні. Стан здоров’я медики оцінювали як середньоважкий. На щастя, знайомі оперативно привезли зі столиці протибутулістичний антитоксин і її одразу ввели пацієнтам», - розповіла Валентина Валеріївна.

Лікар каже, що якби подружжя перед споживанням термічно обробило страву, таких наслідків можна було б уникнути.

До речі, минулого року в Хмельницькій області було зареєстровано вісім випадків ботулізму.

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення

Робота для вас

  Так  Ні, дякую