ye-logo.v1.2

Як зміна часу впливає на стан здоров'я

Здоров'я 5670
Переведення стрілок збігається з і без того небезпечними для здоров
Переведення стрілок збігається з і без того небезпечними для здоров'я людини періодами року – навесні і восени, часовими відрізками, коли у багатьох ослаблений імунітет. Фото: shutterstock.com

Вже наступного тижня, в ніч з 30 на 31 березня, Україна перейде на літній час.

Як стверджують медики, для здорових людей цей перехід майже непомітний. А от хронічні захворювання можуть загострюватися. Також люди можуть відчувати підвищену стомлюваність, порушення сну, дратівливість.

Це пояснюється ще й тим, що переведення стрілок збігається з і без того небезпечними для здоров'я людини періодами року – навесні і восени, часовими відрізками, коли у багатьох ослаблений імунітет. Хоча деякі медики переконані, що переведення стрілок на годиннику необхідне людям, це — загартовування організму, особливо молодого. А негативний вплив від переведення годинників відчувають, здебільшого схильні до самонавіювання. Власне, вплив на організм зміни часу залежить від стану здоров'я кожного і не є критичним. Дехто абсолютно не відчуває ніяких відхилень у самопочутті. У когось болить голова, знижується працездатність. Але приблизно за тиждень усе це минає, організм пристосовується.

Як стверджують медики, найсильніше зміна часу відчувається у перші дні після переведення стрілок годинника. Тож радять керівникам установ та підприємств подумати про зміщення початку робочого дня або надання працівникам можливості у перші дні після зміни часу працювати за індивідуальним графіком, якщо це можливо. Однак якщо налаштуватися, що перехід на літній чи зимовий час не шкодить організму, то він, безумовно, відбуватиметься непомітніше.

«Здорові люди без проблем переносять переходи на літній чи зимовий час, — каже головний лікар обласного психоневрологічного диспансеру Лілія Брухнова. — Але все-таки потрібен час, щоб адаптаційний механізм організму налаштувався на новий час. Така адаптація триває один-три тижні – у кожної людини по-своєму. Важче люди переносять перехід на зимовий час, бо день стає меншим, доводиться у темряві закінчувати робочий день, їхати додому. Навесні, коли сонця більше, такий перехід менш помітний. А взагалі чим більше уваги фокусують на переведенні годинників, говорять про це по телевізору, пишуть у пресі, тим більше людей у цей період гірше почувається, бо надто прислухаються до свого організму і психологічно налаштовуються на погане самопочуття. Перехід на літній час більшість людей переносить легше, бо день стає більшим, довше світить сонце. А саме сонячне світло має великий вплив і на настрій, і на самопочуття. Мені більше подобається літній час, бо це дає нам можливість довше насолодитися природним світлом. Адже якщо швидко темніє, ми поспішаємо додому, намагаємося завершувати усі справи, доки надворі видно. Й через це нервуємо, погіршується стан здоров’я. Сутінки – найгірший час для нашого організму, саме у цей перехідний момент і найбільше погіршується стан людини».

«Більшість тих, хто має серцево-судинні недуги, метео- та хронозалежні, — пояснює лікар-кардіолог Віктор Васильківський. — Тобто, негативно реагують на будь-які зміни у погоді, часі. Тому у дні, коли переводять годинники, ми рекомендуємо їм уважніше ставитися до свого здоров’я, не забувати приймати ліки, які приписав лікар і регулярно вимірювати тиск. Якщо він підвищився, потрібно негайно звернутися до фахівця. Взагалі ж усі люди різні — “жайворонки”, “сови” або ті, хто легко пристосовується до будь-якого часу. Скажу лише одне. Серед факторів ризику розвитку серцево-судинних захворювань, крім усім відомих куріння, зловживання алкоголем, зайвої ваги, спадковості, додається ще й неправильний сон. І це доведено вченими. Для хорошого самопочуття дуже важливий ранковий повноцінний сон. А взагалі людина повинна спати не менше восьми годин на добу. І це має бути глибокий і повний сон».

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую