ye-logo.v1.2
17 Жовтня, 2019

До інфекційної лікарні продовжують надходити хворі на кір

Надія СВІНЦІЦЬКА Здоров'я 3048
Хворих на кір стало менше, однак майже щодня до інфекційної лікарні поступають нові пацієнти
Хворих на кір стало менше, однак майже щодня до інфекційної лікарні поступають нові пацієнти. Фото: з архіву

За вихідні до медзакладу було госпіталізовано 12 хмельничан.

Сьогодні, 1 квітня, станом на 12:00 у Хмельницькій інфекційній лікарні з кором перебуває 52 особи. З них 44 – з міста, 8 пацієнтів – з районів Хмельниччини. Про це розповіла головний лікар медустанови Оксана Піддубна.

«Хворих на кір стало менше, однак майже щодня до нас надходять нові пацієнти. Лише за вихідні до лікарні госпіталізовано 12 хмельничан. Говорити про те, що хвороба відступає, зарано», - каже Оксана Вікторівна.

До речі, з 21 по 27 березня темпи захворювання на кір серед жителів Хмельниччини знизилися – захворіло 177 осіб. Найбільше хворих на кір минулого тижня було зафіксовано в обласному центрі – 49 осіб. По 16 пацієнтів було зареєстровано у Полонському та Шепетівському районах. На Деражнянщині на кір захворіло 15 осіб.

Нагадаємо, на кір у 2019 році вже захворіло 2778 осіб. З них 1451– дорослих та 1323 – дітей. Окрім цього, на Хмельниччині цього року вже зафіксовано два летальних випадків – 21 січня від кору помер 35-річний житель села Турчинці Городоцького району, а 24 лютого померла місячна дитина з Деражнянського району.

Кір — надзвичайно заразне інфекційне захворювання, що передається від хворої людини до здорової повітряно-крапельним шляхом, тобто під час чхання, кашлю або розмови хворого. Вірус кору може жити в повітрі та на поверхнях до двох годин після того, як хвора людина залишила приміщення. Дев’ять із десяти невакцинованих людей, що контактують із хворим, будуть заражені. Захворювання на кір може мати тяжкий перебіг і призвести до серйозних ускладнень — пневмонії, вушної інфекції, запалення мозку (енцефаліту) тощо, а також до інвалідності та смерті. Специфічного лікування від кору немає. Єдиний спосіб запобігти ускладненням і смерті від кору — вакцинація. Діти й дорослі, які не отримали профілактичне щеплення, перебувають у зоні ризику.

Читайте новини на нашому Телеграмі

Коментарі:

До теми

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення
  Так  Ні, дякую