ye-logo.v1.2
13 Грудня, 2019

У Хмельницькому відкрили відділення гемодіалізу

Надія СВІНЦІЦЬКА Здоров'я 2218
У відділенні гемодіалізу одначасно зможуть приймати 10 хворих
У відділенні гемодіалізу одначасно зможуть приймати 10 хворих. Фото: автора

Шість десятків хмельничан зможуть отримувати необхідну допомогу в комфортних умовах і в зручний для них час.

Довгий шлях під назвою «Відділення для проведення гемодіалізу у Хмельницькому» нарешті на фініші. Ще у 2016 році хмельничани з нирковою недостатністю, які об’єдналися в громадську організацію, почали вимагати для хворих створення відділення гемодіалізу у Хмельницькому.

«Я з 2009 року був на гемодіалізі. Наразі вже два місяці, як мене прооперували, і такої процедури тепер не потребую, - розповідає Володимир Гаврилюк, керівник громадської організації «Спільнота людей з вадами нирок». - Я та інші хмельничани, які мають ниркову недостатність, отримували процедуру гемодіалізу в Хмельницькій обласній лікарні. Всі медикаменти, які були необхідні для отримання послуги, хворі купували самотужки. З часом необхідні препарати частково почали надавати безкоштовно. Тоді ми хотіли спільними зусиллями змінити в обласній лікарні саму процедуру гемодіалізу, щоб отримувати послуги вищої якості. Радію, що це позаду, адже на базі Хмельницької міської лікарні відкрилося відділення гемодіалізу».

  

У відділенні гемодіалізу є окрема кімната, де розміщена система водоочищення та маніпуляційна.

На відкриття відділення гемодіалузу прийшли усіх, хто був причетний до його створення.

Новостворене відділення почне приймати пацієнтів вже з 1 травня. Близько 60 хворих зможуть отримувати процедуру у три зміни.

«Пацієнти будуть відвідувати відділення три рази в тиждень. Графік є і хворі його знають. Процедура надаватиметься безкоштовно. Держава виділятиме на отримання однієї послуги для одного пацієнта 2 тисячі 600 гривень. Ця сума така велика, адже розчини, системи та необхідні препарати, які використовуються для проведення процедури гемодіалізу, є одноразовими», - каже завідувач відділення гемодіалізу Віталій Онуфран.

Обладнання та витратні матеріали для відділення гемодіалізу надала київська фірма ТОВ «Ренарт».

Загальна сума, яка була виділена на створення такого відділення при міській лікарні, – 14 мільйонів гривень.

Читайте новини на нашому Телеграмі

Коментарі:

До теми

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення
  Так  Ні, дякую