ye-logo.v1.2

Відділення гемодіалізу в Хмельницькому: коли сподіватися хворим на його відкриття

Суспільство 2855
З проханням підтримати розгляд питання перерозподілу медичної субвенції на черговій сесії, звернулись пацієнти та активісти до профільної комісії обласної ради
З проханням підтримати розгляд питання перерозподілу медичної субвенції на черговій сесії, звернулись пацієнти та активісти до профільної комісії обласної ради. Фото: Артем Баландін

Хворі, які потребують процедури гемодіалізу, просять нарешті вирішити питання про відкриття відділення.

«У Хмельницькому з’явиться відділення для проведення гемодіалізу для хворих з хронічною нирковою недостатністю», – таку заяву Хмельницька міська рада зробила майже рік тому. Однак питання досі не вирішене. За словами начальника управління охорони здоров’я хмельницької міської ради Бориса Ткача, на сьогодні зроблено усю необхідну роботу.

«Виділені кошти з бюджету, є приміщення, де вже зробили ремонт, і персонал, який пройшов відповідні навчання. Залишилось закупити обладнання. Аби це зробити - потрібно розподілити кошти з субвенції, яку надає держава з розрахунку на кожного хворого», - прокоментував очільник.

Саме з проханням підтримати розгляд питання перерозподілу медичної субвенції на черговій сесії, звернулись пацієнти та активісти до профільної комісії обласної ради з питань охорони здоров’я, праці та соціального захисту населення.

«Уже рік хворі, які потребують процедури гемодіалізу і представники громадської ради, що діє при управлінні охорони здоров’я, ходять на комісії з одним питанням. Воно стосується розподілу медичної субвенції у зв’язку з відкриттям у Хмельницькій міській лікарні окремого гемодіалізного відділення», - звернувся до членів комісії Петро Константиновський, член громадської ради при управлінні охорони здоров’я міської ради.

За його словами, це питання потребує негайного вирішення. Додає, якщо його не розглянуть на наступній сесії, то відкриття окремого гемодіалізного відділення на базі Хмельницької міської лікарні буде перенесено аж на жовтень 2019 року. А от отримавши рішення сесії про перерозподіл цих коштів, місто може провести відкритий тендер, і оголосити початок робіт.

«Я цікавився досвідом Енергодару, де також створено таке відділення, тож беручи до уваги їхній досвід лише проведення водозабезпечення за стандартами для такого відділення потягне три місяці. Тому у зверненні до голови облдержадміністрації та обласної ради ми просимо, щоб до 1 травня ці гроші розподілили. Вони не є коштами місцевого бюджету, бо, згідно з постановою Кабміну, на категорію таких хворих виділяються кошти з державного бюджету. Нині уже 54 людини в місті висловили прохання перевести їх до міського відділення», - пояснює Петро Степанович.

За словами пацієнтів, основні причини, які змусили їх звернутися з питанням відкриття міського відділення діалізу до очільників міста, області та депутатів, це неналежні умови лікування у відділенні обласної лікарні, відсутність будь-яких дій, аби їх покращити. Також пацієнти просять зрозуміти їхнє становище і те, що життєвого ресурсу добиватись змін в них не так багато.

«Навіть якщо умови покращаться, то без четвертої зміни з 22 години до 2 години ночі, все одно не обійтися. Серед тих, хто підписав звернення, вже трьох людей немає серед живих. А ще скількох немає з тих, хто за вісім років прагнули щось змінити?» - каже Володимир Гаврилюк, який живе завдяки діалізу останніх вісім років.
Після дискусій, перемовин та коментарів медиків, члени комісії підтримали питання перерозподілу медичної субвенції і проголосували за винесення його на чергову сесію, що відбудеться 21 грудня.

В свою чергу, голова комісії обласної ради з питань охорони здоров’я, праці та соціального захисту населення Микола Дралюк зазначив, що в першу чергу це питання між собою мають вирішити і розподілити відповідальність управління охорони здоров’я хмельницької міської ради та Департамент охорони здоров’я хмельницької ОДА.

Цього ж дня комісія з питань законності, протидії корупції, регламенту, депутатської діяльності та місцевого самоврядування обласної ради також підтримала прохання хворих. Члени комісії вирішили рекомендувати голові обласної ради Михайлу Загородньому винести проект про перерозподіл державної медичної субвенції на лікування хворих на хронічну ниркову недостатність методом гемодіалізу між хворими області та жителями міста Хмельницький, на сесію обласної ради.

 

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую