ye-logo.v1.2
15 Жовтня, 2019

У Хмельницькому жінку вкусив їжак

Надія СВІНЦІЦЬКА Здоров'я 11945
Їжак – дуже небезпечна тварина в епідеміологічному плані
Їжак – дуже небезпечна тварина в епідеміологічному плані. Фото: Артема Баландіна

Хмельничанці призначили щеплення від сказу.

До травматологічного центру Хмельницької міської лікарні з діагнозом кусана рана другого пальця лівої руки потрапила 34-річна жителька обласного центру.

«Як з’ясувалось, жінку за палець вкусив їжак. Хмельничанка намагалася взяти його на руки, однак тварина її вкусила. Пацієнтка звернулася до травмпункту, адже рана кровоточила», - каже завідувач травматологічного центру Руслан Колесніков.

Лікар розповів, що жінці було призначене щеплення від сказу, бо їжаки є переносниками багатьох захворювань, в тому числі і цієї небезпечної хвороби.

«Їжак – дуже небезпечна тварина в епідеміологічному плані, він може бути переносником таких захворювань як дерматомікоз, жовта лихоманка, сальмонельоз, лептоспіроз, сказ. Серед кліщів і бліх, які живуть на більшості їжаків, нерідко зустрічаються переносники важких захворювань. А те, що ця тварина належить до всеїдних і також живиться падаллю, збільшує ризики в рази», - розповів Руслан В’ячеславович.

Медик каже, що якщо вас на вулиці або в парку вкусив їжак, то не потрібно поспішати зупиняти кровотечу, оскільки вона сприяє видаленню з рани слини тварини. Саму рану треба промити мильним розчином, шкіру навколо неї обробити антисептиком (йодом, марганцівкою або етиловим спиртом) а потім на неї накласти стерильну пов’язку. Після цього потрібно терміново звернутися до лікаря, який, виходячи з показань, вирішить, чи потрібна вакцинація.

Читайте також: Мешканці області активніше вакцинуються від кору

Читайте новини на нашому Телеграмі

Коментарі:

До теми

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення
  Так  Ні, дякую