ye-logo.v1.2
7 Грудня, 2019

На правах реклами Про південь Індії, де зародилася ведична медицина

На правах реклами— На правах реклами Здоров'я 870
У Кералу приїжджають, щоб насолодитися райською природою, відпочити душею та тілом
У Кералу приїжджають, щоб насолодитися райською природою, відпочити душею та тілом. Фото: надане Українським журналістським фондом

Керала, аюрведа, вата, пітта, капха… Магія у кожному слові.

Нещодавно представники засобів масової інформації з різних регіонів України, завдячуючи Українському журналістському фонду, мали можливість побувати в Кералі й відчути на собі силу аюрведичної терапії. Саме тут, на півдні Індії, п’ять тисяч років тому й зародилася ведична медицина - аюрведа.

Що ж таке аюрведа? Це комплекс древніх медичних знань Індії, наука про здоров’я та довголіття (аюр – «життя», веда – «наука», у повному розумінні «наука життя»). Згідно з аюрведою, Всесвіт, і людина зокрема, складаються з п’яти основних елементів: ефіру, повітря, вогню, води та землі. У людському тілі вони проявляються як три фундаментальні життєві сили, або доши, й керують усіма його біологічними, психологічними та фізичними функціями. Вата (ефір та повітря) відповідає за процеси дихання, кровообігу, діяльність м’язів, нервові імпульси; Пітта (вогонь та вода) керує обміном речовин і травленням; Капха (вода та земля) – це кістки, м’язи, сухожилля та баланс рідини в тілі. За цими трьома основними типами конституції фахівець з аюрведи визначає, хто є хто, беручи до уваги саме «життєві сили» людини, й залежно від того, яка доша переважає, призначає відповідний курс терапії. Лікування полягає у відновленні життєвої енергії (прани), за допомогою якої пацієнт самостійно перемагає хвороби. Відбувається найсильніша детоксикація та «перезавантаження» організму, в результаті чого тілу повертається молодість, а свідомості – спокій. Методики аюрведи допомагають схуднути, зміцнити імунітет, зняти стрес, поліпшити настрій, повернути розтрачену енергію, відчути себе молодим, красивим, духовно сповненим.

Тож тисячоліттями накопичені знання індійських мудреців допомагають людям і сьогодні. Можна навіть сказати, що аюрведа - це єдина медицина (разом з тибетською), яка здатна справді зцілити людину. На відміну від традиційної, вона бореться не з симптомами захворювань, а усуває їх причину. До речі, аюрведа визнана Всесвітньою Організацією Охорони Здоров’я як найефективніша на сьогоднішній день система альтернативної медицини. Якщо хочете відчути на собі ефект аюрведичних процедур, їхати треба тільки в Кералу. Ця земля наскрізь просякнута аюрведою, саме тут розташована найбільша кількість у країні спеціалізованих оздоровчих центрів й працюють найдосвідченіші лікарі.

Аюрведа бореться не з симптомами захворювань, а усуває їх причину

Рай на землі

Заклад, що приймав представників українських мас-медіа і звідки вони повернулися додому цілковито щасливими й сповненими енергії, – The Windsor Castle – курорт The Lake Village Ayurvedic Resort (Озерне селище), розташований в центральній частині Керали. Там все потопає в зелені. Назва говорить сама за себе – озера та річки сплелися тут у безкрає блакитне мереживо. Можна сісти на пліт або катамаран й милуватися довколишньою красою. А можна цілими днями лежати в гамаку, купатися та засмагати, або рибалити. Розслабити тіло й очистити думки – одна з найважливіших складових у лікуванні аюрведою. В Кералі все цьому сприяє. Тут і справді неначе в раю. В Індії вважають, що коли Бог створював Землю, Кералу Він сотворив для себе. Соковита незаймана природа, зарості кокосових пальм, унікальна флора та фауна, величні індуїстські храми та палаци, християнські церкви, колоритні поселення рибалок, рисові та чайні плантації. У повітрі витає п’янкий запах прянощів. Краса та магія всюди.

Довідка: The Lake Village Ayurvedic Resort розташований в 60 км від міжнародного аеропорту в Кочині та воріт Кумаракам. Маршрут: Індія – Керала - Кочин.

Варто сказати, що сьогодні Керала – це один з найчистіших, найбільш розвинутих економічно та духовно індійських штатів. Тут відмінні дороги, охайні будиночки. Майже 90 відсотків населення вміють читати й писати. Місцеві жителі дуже доброзичливі й привітні. Ми познайомилися з багатьма цікавими людьми й відчули їхню доброту та щирість.


Господар курорту, який нас гостинно приймав, пан Еліас (Mr Commander Aleyas Thottathil) – дуже шанована в регіоні людина, займається благодійністю. Він сердечно й щиро радів гостям і став для українських журналістів справжнім другом. Люб’язно запросив нашу групу й на заручини своєї доньки. Краса індійських танців, пісень, блиск тканин, велика кількість квітів, неймовірні пахощі, вишукані національні страви, до тисячі гостей – коштів та сил для організації урочистостей тут явно не пошкодували. А нам таки пощастило – весільні традиції в Індії це немов казка, що оживає перед очима, примушує тремтіти серця навіть тих, хто давно не вірить в дива.

Як лікували, чим годували

Отже, про аюрведу. Власне, саме задля цього в Кералу журналісти й літали. Спочатку кожен поспілкувався з лікарем. До речі, пані Сіна (Mrs Seena Rajendran) – одна найкращих спеціалістів з аюрведи в Кералі, професійний лікар, людина якій ми цілком та сповна довіряємо, чуйна та уважна. Розпитувала про все: про роботу, сім’ю, що хвилює та болить, чого б хотілося. Потім і почалося лікування. Для Вати (тип тіла людини, читайте на початку матеріалу) одне, для Пітти та Капхи – інше. Безліч різноманітних процедур. Наприклад, масаж усього тіла в чотири руки з застосуванням цілющої олії або трав’яних порошків. Теплі ванни з трав або молока. Спеціальні процедури для голови, вух, очей і повік. Широдхара – взагалі щось неймовірне, просто космос якийсь. Це коли тобі на лоба тонесенькою цівкою протягом тривалого часу ллють теплу олію. У когось це викликає відчуття польоту, а хтось встигає виспатися, мабуть, що за все життя.

В аюрведичних закладах приділяють неабияку увагу якості їжі. Адже в аюрведі харчування забезпечує рівновагу дош, тобто життєвих сил. Кожній доші потрібні свої смаки (раси): первинна інформація для дош закладена в солодкому, солоному, кислому, гіркому, гострому й терпкому. Під час кожного прийому їжі мають бути всі шість рас. Смаком можна скористатися для того, аби врівноважити загострену дошу. За аюрведою, тілесним відбиттям «чистої радості», тобто блаженства, є невловима субстанція оджас, яка виникає з ідеально перетравленої їжі. Оджас, як і доши, одночасно є в свідомості та тілі. Отримати оджас, тобто найвище задоволення, від того, що ми їмо – оце і є кінцевий результат правильного харчування. Особлива подяка шеф-кухарю готелю The Windsor Castle пану Анілу (Mr Anil) – все було дуже-дуже смачно. Він не лише готував аюрведичні страви суто під наші європейські смаки, тобто не такі гострі, а ще й залюбки поділився рецептами.

В Індії можна посмакувати різноманітними екзотичними фруктами.

Баланс розуму в аюрведі досягається завдяки щоденним медитаціям. Тіло ж розвивається за рахунок занять йогою. Під пильним наглядом автентичного вчителя, йога-майстра, серед нас в стійку на голові стали навіть ті, для кого це раніше було фантастикою. Але не лякайтеся, йога це приємне й надзвичайно корисне заняття. Як же добре неквапливо розім’яти м’язи під першими сонячними променями на зеленій галявині з видом на мальовничі заплави.
Ось так, у різний спосіб, на аюрведичному курорті допомагають своїм клієнтам вивільнитися від токсинів та шлаків, а також накопиченої втоми, напруги та стресу. Як результат – легкість у всьому тілі, підтягнута сяюча шкіра, й, що не менш важливо, чистота думок, рівновага та спокій. Перевірено!

А насамкінець цінна порада тим, хто це читає. Думайте про хороше, вживайте здорову їжу і обов’язково подорожуйте. Тоді оздоровчий ефект буде гарантовано.

Що подивитися в Кочині

Кочин (Кочі) – головне портове місто східної частини Індії. Найвизначніше місце тут – форт Кочин, споруджений у XVI столітті. Він був першим укріпленням на території Індії, яке побудували європейці. Цікава й церква Святого Франциска – найстаріший католицький храм в країні, в якому був похований відомий мореплавець Васко да Гама. Щоб більше дізнатися про культуру індійського народу, варто відвідати Kerala Kathakali Centre – тут щоденно проводяться театралізовані вистави, а також сеанси музичної медитації та концерти.

Одяг та прикраси можна придбати на вулицях MG road та Marine Drive. Найбільші торговельні молли: Bay Pride Mall, Oberon Mall, My Kingdom. З Кочина варто привезти шовк – найніжніший, усіх кольорів та відтінків.

Та, найголовніше, в Кералу приїжджають, аби насолодитися райською природою, відпочити душею та тілом. Тут неймовірно мальовничі місця з прозорою водою, з лотосами та невідомими рослинами, з екзотичними тваринами й птахами. Незабутньою стане подорож на човнах тутешніми каналами.

Клімат м’який та теплий протягом усього року. Температура: 20-32 градусів

Якщо справді цікавий відпочинок, поєднаний з аюрведою, дзвоніть: 067 538 92 95 або 097 171 10 55, з Вами поділяться враженнями і навіть допоможуть з організацією поїздки на аюрведичний курорт в Кералу.

Читайте новини на нашому Телеграмі

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення
  Так  Ні, дякую