ye-logo.v1.2

У Національній службі здоров'я розповіли чого чекати від реформи "вторинки"

Здоров'я 3129
Олег Петренко презентував директорку Західного департаменту НСЗУ Мар
Олег Петренко презентував директорку Західного департаменту НСЗУ Мар'яну Возницю. Фото: автора

Голова Національної служби здоров’я України Олег Петренко розповів про зміни, які відбудуть в охороні здоров’я уже найближчим часом.

 Також він, під час візиту до Львова, презентував роботу Західного міжрегіонального департаменту НСЗУ та директорку Ма'ряну Возницю.

Департамент опікуватиметься роботою аптечних та медичних закладів, які вже уклали та будуть укладати договори з НСЗУ у 8 областях: Львівській, Рівненській, Волинській, Івано-Франківській, Чернівецькій, Тернопільська, Хмельницькій та Закарпатській.

Олег Петренко зазначив, що уже розроблена програма медичних гарантій, у якій прописано, які послуги на вторинному рівні оплачуватиме НСЗУ, скільки воно коштуватимуть і які умови їх отримання. Однак, за його словами, усі ці зміни мають затвердити депутати Верховної ради. Тому конкретні цифри і факти будуть відомі не раніше середини, або й кінця жовтня. За його словами, головним фокусом програми будуть медичні послуги, пов’язані з лікуванням гострого мозкового інсульту, гострого інфаркту міокарда, допомога в пологах і неонатальна допомога, ендоскопічні обстеження, спрямовані на ранню діагностику онкологічних захворювань. Саме за ці послуги НСЗУ буде сплачувати медичним закладам за пріоритетним тарифом, який дозволить пацієнтам отримувати ці послуги безоплатно та відповідної якості.

«Якщо заклад уклав договір із НСЗУ на надання пріоритетних послуг і отримуватиме кошти за них, то у пацієнта на мають права вимагати чи просити громаді за послуги чи навіть за придбання ліків. Якщо таке трапиться і буде скарга від пацієнта, НСЗУ вивчатиме кожен такий факт і має право призупинити оплату послуг мед закладу і навіть розірвати угоду», - пояснив Олег Петренко. Він також зауважив, що як і на першині й ланці, на вторинній пацієнт також має право самостійно обирати лікарню.

Варто зазначити, що за даними департаменту охорони здоров’я Хмельницької ОДА, станом на вересень, близько 46 відсотків медичних закладів області другого рівня уклали договір із Нацслужбою здоров’я.

«Якщо у впровадженні реформи «первинки» Хмельниччина була серед кращих областей, то із «вторинкою» ситуація значно гірша. Але заклади області активно готуються до роботи в нових умовах, адже з наступного року субвенцій не буде», - зазначив Олег Петренко.

Пріоритетні послуги, які оплачуватиме НСЗУ

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую