ye-logo.v1.2
14 Грудня, 2019

Які медичні довідки потрібні дитині до 1 вересня для школи та садочка

Надія СВІНЦІЦЬКА Здоров'я 6405
Тепер перед вступом до дитячого садочка або школи достатньо надати довідку від лікаря про стан здоров'я
Тепер перед вступом до дитячого садочка або школи достатньо надати довідку від лікаря про стан здоров'я. Фото: market.korupciya.com

Для відвідування закладу дошкільної освіти батькам потрібно надати довідку, що дитина здорова.

Першого вересня стартує новий навчальний рік, а значить перед батьками знову виникнуть питання, що потребують вирішення. Одне з найважливіших – обов’язковий медичний огляд, який необхідно пройти всім школярам та дошкільнятам перед початком начального року. Які довідки слід готувати, розповіли у Департаменті освіти та науки Хмельницької міської ради.

«Для відвідування школи та садочка у 2019 році потрібно кожній дитині мати довідку форми № 086-1/0 «Довідка учня загальноосвітнього навчального закладу про результати обов’язкового медичного профілактичного огляду». Її видає сімейний лікар, з яким була підписана декларація. Термін дії довідки становить один рік. Для першокласників і дітей, які вперше йдуть до садочків потрібна довідка форми № 063/о «Карта профілактичних щеплень». Якщо дитина отримала додаткові щеплення або ревакцинацію, цю довідку потрібно оновити та знову принести до навчального або дошкільного закладів», - розповіла начальник відділу загальної середньої освіти та виховної роботи Департаменту освіти та науки Хмельницької міської ради Наталія Бакалюк.

Чи потрібна для школи медична карта

Медична карта дитини (форма № 026/о), яку раніше вимагали заклади освіти, більше не потрібна - дані про стан здоров’я дитини не можуть бути відкритими і зберігатись поза межами медзакладу. Цю форму МОЗ України скасувало у березні 2018 року.

Право на медичну таємницю гарантує стаття 39-1. Закону України «Основи Законодавства України про охорону здоров’я» від 19.11.1992 № 2801-XII.

«Пацієнт має право на таємницю про стан свого здоров'я, факт звернення за медичною допомогою, діагноз, а також про відомості, одержані при його медичному обстеженні. Забороняється вимагати та надавати за місцем роботи або навчання інформацію про діагноз та методи лікування пацієнта», - йдеться у Законі.

Тож дані про стан здоров’я дитини можуть міститися виключно у «Історії розвитку дитини» (Форма № 112/о ) - медичній картці, яка зберігається у закладі охорони здоров’я.

Читайте новини на нашому Телеграмі

Коментарі:

До теми

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення
  Так  Ні, дякую